За помалку од 60 секунди, Канје Вест објави повеќе од 40 православни икони на Твитер!

25 септември, 2020
канје

Сопругот на Ким Кардашијан повеќе пати истакна дека тој „го прифатил Исус за свој спасител“.

Откако Твитер му ја блокираше сметката, откако на Греми објави видео од кое уринира, кое го стави во тоалетот, Кание Вест (43) се врати и повторно го привлече вниманието.

Овој пат, тој сподели повеќе од 40 православни икони на својот профил за помалку од една минута.

Не пишуваше пораки, само објавуваше фотографии, а коментарите не запираат.

Меѓу иконите што ги објави се и оние со Исус Христос, Богородица, Белиот ангел, Архангел Михаил, Свети Ѓеорги…

Да се потсетиме, сопругот на Ким Кардашијан повеќе пати истакна дека тој „го прифатил Исус за свој спасител“, а неодамна тој ја изненади јавноста доста со „одење по вода“. Тоа беше драматичен влез во неговиот неделен сервис, а на раперот му се придружија и неговата седумгодишна ќерка Норт и четиригодишниот син Сент.

Во една прилика, Канје истакна дека „со помош на Бога, тој се ослободи од долговите“.