Загрижувачки фотографии: Aктерот непрепознатлив, изгледа изгубен и многу, многу уморен

9 јуни, 2020
Screenshot_2020-06-09 Zabrinjavajuće fotografije Posrnuli glumac natukao višak kila, djeluje izgubljeno i jako, jako umorno

Метју Пери, откако ја прекина врската со својата девојка Моли Хурвиц, се посвети на потрагата по љубов преку Интернет.

Ѕвездата на серијата „Friends“ Метју Пери (50) ја шикираше јавноста со неговиот изглед откако излезе од карантин поради пандемијата на коронавирусот.

Актерот излегол од својот дом во калифорнискиот град Малибу минатиот викенд и беше скоро непрепознатлив. Метју, кој се прослави по улогата на Чендлер Бинг, возел во локалната аптека и покажал дека има поприлично вишок килограми, што е особено истакнато на лицето, градите и абдоменот. Тој исто така изгледал уморен, а показалецот од десната рака беше целосно жолт од цигарите.

Пери држел цигара во левата рака и бил многу бавен за да влезе во автомобилот. Актерот се чини дека поминал тешко време живеејќи сам откако неодамна се разделил со 21-годишната девојка, агентот за таленти Моли Хурвиц.

Патем, американските медиуми напишаа дека не се знае што го предизвикало нивното раскинување, но актерот брзо тргнал во потрага по нова љубов. Имено, тој наводно барал девојка преку апликацијата на Реј само неколку недели по раскинувањето.

„Тој му се врати на онлајн дејтингот,“, изјави извор за Us Daily. Метју го избриша својот профил на апликацијата Ray за време на неговата врска со Моли, но сега повторно го активирал.