Запознајте ја оваа девојка со хрватското презиме!За неа се скараа Нејмар и Малума!

26 септември, 2020
натали

Со најновата фотографија на Инстаграм, американскиот модел со хрватски корени, 28-годишната Наталија Барулич, дополнително потврди дека е во врска со еден од најдобрите фудбалери во светот, нејзиниот врсник Нејмар.

Позирајќи во прегратките на фудбалерот во еден од рестораните во Париз, каде очигледно многу добро се забавуваа, Наталија напиша: „Никогаш не го сфаќај животот премногу сериозно“.

За врската помеѓу Нејмар и Натали се шпекулираше со месеци, а првата потврда за љубовта беше насловната страница на рускиот број на магазинот GQ каде тие позираа заедно, а моделот дополнително ја разгори приказната со роденденска честитка до Нејмар придружена со зборовите „партнери во криминалот“.

Но, не е изненадувачки што на почетокот сè беше обвиткано во тајност, бидејќи пред бразилскиот репрезентативец и играч на ПСG, Барулих беше во врска со неговиот, сега веќе поранешен, најдобар пријател, 26-годишен колумбиски поп и реге пејач Малум, со кого е минатата година уживаше во Дубровник и целото хрватско крајбрежје.

Покрај поканата на манекенката, Наталија Барулих е поранешна балерина која се појавува во видеото на Бритни Спирс ‘Work B ** ch’, но и во видеото на нејзиното поранешно момче Малума ‘Felices los 4’. Некогаш беше заштитно лице на Погодете, а во 2012 година се натпреваруваше на изборот за Мис Калифорнија. Но, таа најмногу ги полнеше колумните во весниците со нејзините врски со познати личности.