Жесток судир помеѓу КЕНДАЛ и КАЈЛИ ЏЕНЕР! Камерите СНИМИЈА СЕ!

8 октомври, 2020
кајли

Сестрите Кајли и Кендал Џенер имаа жестока расправија за време на семеен одмор. Сè започна откако Кајли го „украде“ фустанот на Кендал да го облече во гламурозно ноќно излегување.

Целата кавга е снимена од камерите на нивното реално шоу.

Кендал призна дека се чувствувала инфериорно во однос на Кајли, бидејќи сакала да го носи токму оној фустан што и го земала нејзината сестра. Покрај тоа, Кендал не се надеваше дека ќе излезе надвор, бидејќи кога ќе дојдат во Палм Спрингс поголемиот дел од своето време го поминуваат дома.

“Кога и да дојдеме овде, претежно остануваме во куќата. Ние всушност не ја напуштаме куќата и само одмараме. Не носев некоја посебна облека затоа што не сметав на излегување”, рече Кендал.

“Сите се поклонуваат на Кајли и ја оставаат да прави што сака. Буквално изгледам како да одам на ручек, а вие сте подготвени да излезете”, викна Кендал, а помладата сестра одговори: “

“Нема да ми ја уништиш ноќта. Одлично се забавувам”, извика Кајли.