10 трикови во класичен стил од Сексот и градот: Овие парчиња се сè уште во тренд!

23 мај, 2020
сексот и градот

Хит ТВ сериите нè научија за модата исто колку и сексот, и последната фотографија на Сара Џесика Паркер што ја објави на својот Инстаграм профил (сподели со своите обожаватели дека има 23 години од нејзината венчавка со Метју Бродерик), нè направи носталгични и не потсети на времето кога Кери Бреша одеше по улиците на Њујорк во неодоливи парчиња облека и секако чевли.

Таа (Кери Бредшо) е сеуште во тренд и денес ви носиме неколку нејзини стилови од серијата што можат да ве инспирираат да прошетате вака летово.

1. Мал црн фустан

View this post on Instagram

The begining.❤️ (6/6/98) Episode 1×01

A post shared by 🏙👠 Sex And The City🍸🌃 (@bestofsexandthecity) on

2. Балерина-здолниште

3. Пастелен фустан

View this post on Instagram

Happy Saturday loves!✨

A post shared by 🏙👠 Sex And The City🍸🌃 (@bestofsexandthecity) on

4. “Slip” фустан

5. Цветен брош

6. Маичка без прерамки

7. Персонализиран ѓердан

8. Тесен фустан со тенки прерамки

9. Кимоно

10. Патики

View this post on Instagram

Happy Monday loves!✨

A post shared by 🏙👠 Sex And The City🍸🌃 (@bestofsexandthecity) on