10 заблуди за изневерувањето: Мажите бараат сексуално задоволство, а жените емоционална сигурност

28 октомври, 2020
1188567475f98053c49bec490959961_w640

Мажите и жените ги изневеруваат своите сопружници од сосема различни причини, а половина од врските во кои се случува прељуба ја преживуваат таа криза.

Скоро 60 проценти од љубовните врски започнуваат на работното место.

Дали бојата на косата кај девојките открива склоност кон измама?

Според студијата на порталот CheaterVille.com, русокосите најчесто изневеруваат, а потоа црвенокосите.

Најлојални од нив се црните жени, од кои само 11 проценти изневеруваат, што е четири пати помалку од русокосите.

Мажите со подлабок глас изневеруваат почесто

Едно американско истражување покажа дека жените откриваат дека мажите со подлабок глас се посклони кон прељуба отколку оние кои имаат висок глас.

Среќата во бракот не зависи од прељубата

Неверството не е нужно доказ дека луѓето не се среќни во бракот. Скоро 56 проценти од мажите кои ја изневериле својата подобра половина тврдат дека се среќни во бракот, додека 34 проценти од жените мислат исто.

Фрактура на пенисот

Половина од сите случаи на скршен пенис се јавуваат во прељуба. Експертите сметаат дека мажите се премногу возбудени во тоа време и најчесто имаат секс на необични места.

Кој изневерува повеќе: мажи или жени?

Мажите изневеруваат почесто од жените, но во последните 20 години се повеќе жени прават прељуба. Експертите тврдат дека тоа се должи на финансиската независност.

Прељубата како одмазда

Скоро девет проценти од мажите и 14 проценти од жените го изневериле својот партнер од одмазда поради неговото неверство.

Љубовницата не е поубава од сопругата

Само 12 проценти од мажите тврдат дека нивната љубовница е физички попривлечна од нивната сопруга.

Грижа на совест

Скоро 68 проценти од мажите се чувствуваат виновни за прељубата.

Финансиите го зголемуваат ризикот од измама

Ризикот од неверство е пет пати поголем ако мажот заработува помалку од својата подобра половина.

Најчести занимања на прељубниците

Според резултатите од неодамнешното американско истражување, најмногу изневеруваат мажите кои се занимаваат со финансии и жените во областа на образованието.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum