4 дијамантски правила за слабеење: На овој начин ќе изгубите 5 кг за 7 дена – на здрав начин!

29 октомври, 2020
слабее

За да изгубите тежина, воопшто не треба да го мразите вашето тело. Напротив, треба да го третирате со љубов, да го храните внимателно со избрана храна и да ги одржувате органите за варење во совршена состојба.

Почитувајќи го сето погоре, може да изгубите 5 килограми за само една недела и без никаков проблем! Суштината е чистење на целото тело и нормализирање на процесот на варење, во кој ништо друго нема да ви помогне – солена вода.

Колку и да звучи парадоксно, бидејќи го знаеме фактот дека солта задржува вода, солта е всушност најдобриот можен чистач на цревата.

За да изгубите тежина, мора редовно да пиете солена вода, но не со обична сол, туку со морска сол. Морската сол делува како лаксатив, целосно ги чисти цревата, што е важно за слабеење. Исто така, солената вода го стимулира процесот на варење. За неколку дена, ќе го забележите ефектот: желудникот прво ќе се намали.

4 дијамантски правила за брзо слабеење:

  1. Чистење со солена вода

Растворете лажичка морска сол во 1 литар вода. Пијте 200 ml од растворот на празен стомак половина час пред појадокот. Исто така, пијте 200 мл солена вода 2,5 часа по појадокот. Повторете пред и после секој оброк. Вкусот не е многу одличен, но ќе ви се исплати.

  1. Исфрлање празни калории

За време на оброкот не можете да пиете ништо: без вода, без чај, без кафе. Ако одеднаш сакате да испиете шолја миризливо кафе со млеко и други адитиви, третирајте го како посебен оброк. Значи, 30 минути пред тоа кафе и 2,5 часа после тоа – чаша солена вода.

Благодарение на овој режим на пиење, неизбежно ќе јадете многу помалку и нема да прејадувате навечер. Пиењето солена вода ќе им помогне на вашите сетила да ја завршат својата работа подобро, ќе го почувствувате поостриот вкус на храната. Желбата за слатки и масти ќе исчезне, ќе сакате да јадете зеленчук и овошје. Пиењето солена вода ќе ви помогне да разликувате глад и жед. Јадеме многу често кога сме жедни, сето тоа поради зависност и запушени црева.

  1. Мали делови од квалитетна храна

Ако пиете солена вода правилно, ќе јадете многу помалку храна за еден оброк и ова чудо ќе се случи само по себе. Но, не е важна само количината, туку и квалитетот на храната.

Што треба да јадете за максимален ефект? Каша од овес и леќата, тврди тестенини, зеленчук, овошје, ореви, мешунки. Месо треба колку што е можно помалку, во првите денови на режимот на сол, обично е подобро да не се јаде, тоа ќе помогне во чистење на цревата и желудникот. Доволно е 100 гр посно месо на ден, на пример пилешко, ако навистина не можете без месо.

Можете да јадете кефир од млечни производи, и сè друго млечни производи не се препорачува. Можете исто така да јадете риба.

  1. Одбивање на штетни производи

Солената вода ќе ви помогне да се откажете од штетната храна што толку многу ја сакате. Желбата за лоша храна целосно ќе исчезне, ќе имате чувство на леснотија.

Алкохолот, газираните пијалоци, млекото и квасецот се табу храна во текот на овој план за слабеење. Сè друго е дозволено, но во мали количини. По три дена, телото само ќе се ослободи од таквата храна.

После 2 недели од оваа диета, ќе се ослободите од сè што е излишно од телото. Резултатот ќе биде видлив за една недела, но подобро е да издржите две, така што цревата се обновуваат, а телото е целосно исчистено. Првично можете да додадете малку сок од лимон во солената вода за да се навикнете на вкусот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum