Ако гo пиете секоја вечер пред спиење, за 15 дена ќе исчезнат масните наслаги од стомакот!

9 јули, 2020
NAPITOK

Масните наслаги на стомакот не се само естетски проблем, туку и здравствен проблем. Премногу насобрани масни наслаги во оваа област може да доведат до зголемен ризик од кардиоваскуларни заболувања.

Најдовме напиток кој ќе ви помогне во борбата со килограмите на овој дел од вашето тело. Со редовна физичка активност првите резултати веднаш ќе ги забележите. Правилото е да се пие секоја вечер пред спиење, бидејќи така ќе биде најефикасен.

Веројатно веќе имате сè што ви треба за да го подготвите во вашата кујна, затоа можете да го започнете процесот на слабеење уште денес.

Подготовка:

  • Една краставица
  • Малку магдонос
  • Еден лимон

Лесно е да се подготви, треба да ги ставите сите состојки во блендер и да додадете чаша вода. Мешајте додека смесата не се соедини и еликсирот за слабеење е подготвен.

Еве како тоа влијае на телото и маснотиите:

Краставиците се познати по малку калории и голема количина на вода. Магдоносот делува како природен диуретик и исто така содржи витамини А, Б, Ц кои го контролираат задржувањето на водата на организмот додека спиете. Лимонот ќе му даде на пијалокот подобар вкус и исто така ќе придонесе за подобро функционирање на цревниот и дигестивниот систем.