Ако имате проблем со брзо мастење на косата, ние имаме решение: Направете си самите шампон за вашата коса од овие природни состојки

13 јули, 2020
Control-Hair-Breakage-with-the-Best-Shampoos-for-Hair-Fall_1_OI

Состојки:

  • 1 филџан зелен чај (сварен и оладен)
  • 1 лажичка кокосово масло
  • 1 лажица мед
  • 10 капки масло од чајно дрво
  • 30 ml вода
  • 2 лажици течен природен сапун

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки освен сапунот. Добро измешајте ги додека не се соединат, па додадете го течниот сапун. Продолжете да мешате. Доколку соединувањето тешко ви оди, можете да употребите рачен миксер.

На мокра коса нанесете го шампонот и оставете да отстои 5 минути, а потоа на врвовите нанесете регенератор. Исплакнете ја косата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi