Ако навистина сакате да имате густа и силна коса, а не сакате да одите на трансплантација, тогаш ова е најдобро решение за вас!

6 август, 2020
danilo-isi-1-1536x1024

Каква трансформација: Од ќелав човек до зашеметлива убавина благодарение на залепената коса

Доколку не сакате да одите на трансплантација на коса, новите лепила за лепење се совршено решение за вас

Убава и негувана коса е украс не само за жените, туку и за мажите.

Понекогаш, добра фризура е сè што ви треба за да имате поголема самодоверба и не изненадува фактот што, од година во година, има сè повеќе нови трендови за фризури, шишање и техники за фарбање, но и производство на перики и додатоци.

Не сите би рекле дека, за ништо што не е поврзано со скалпот, не може да биде табу, но и покрај сето тоа, опаѓањето на косата е сè уште тема за која неволно се зборува.

Причините за опаѓање на косата се различни, од генетика до разни болести, а овој проблем ги погодува и мажите и жените.

Едно од решенијата се перики, кои денес се произведуваат на сосема различни начини, односно тие имитираат природен скалп, додека кога зборуваме за мажи, опциите во главно се „лепенки“.

За оние со подлабок паричник, едно од решенијата е трансплантација на коса, но овој третман не само што чини многу, туку и бара време и посветеност, а резултатите не се секогаш најдобри.

Затоа не е изненадувачки што лепењето на косата стана вистински хит во светот, а и мажите и жените се одлучуваат за оваа техника.

Овој метод не е баш ефтин, но е безболен и многу брз.

„Лепенките“ се направени од природна коса и се вклопуваат во текстурата и бојата со остатокот од постојната коса.

Тие се залепени со посебен лепак на скалпот, а потоа тие се исечени и стилизирани во зависност од тоа каква фризура сака клиентот.

Оваа техника може да се примени само од специјализирани фризери и салони.

Сепак, важно е да се напомене дека овој метод не е долготраен и по некое време ќе мора повторно да одите кај фризерот за да ја повторите оваа постапка.

Но, ако навистина сакате да имате густа и силна коса, а не сакате да одите на трансплантација, тогаш ова е најдобро решение за вас!

Погледнете како тоа го прават најдобрите фризери во светот и како тие им ги враќаат насмевките на машките лица со помош на „лепенките“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris