Бикот ужива во хедонизам, Девицата добива телефонски повик кој менува сè!

17 јуни, 2020
horoscope-1585219315

Oвен

 • Работа – Денес е одличен ден за да се препуштите на склучување нов договор. Посебно, ако е тоа во некој добар ресторан.
 • Љубов – Поведете сметка за тоа колку трошите, можно е да дојдете до конфликт со партнерот поради финансии.
 • Здравје – Одлично.

Бик

 • Работа – Транзитната месечина е во вашиот знак, па затоа денес е поволен ден за да си ја олесните работата.
 • Љубов – Подгответе се да го искористите денот за хедонизам. Уживајте со партнерот.
 • Здравје – Добро.

Близнаци

 • Работа – Не размислувајте за парите денес. Просто е невозможно да заштедите, во било која трансакција.
 • Љубов – Ако сакате да потрошите некој денар за себе, тоа нека не биде транспаретно. Партнерот ќе го посака истото.
 • Здравје – Добро се чуствувате.

Рак

 • Работа – Имате милион причини за да не бидете задоволни, но денес не е тој ден. Пронајдете време кое ќе ви биде погодно за деловните договори.
 • Љубов – Пронајдете момент во кој нема да мислите навистина ништо. Транзитната Месечина во Бик ви носи многу мали радосни моменти.
 • Здравје – Без потешкотии.

Лав

 • Работа – Денес за вас и тоа што е многу, е малку. Секогаш го барате максимумот. Забавете го ритамот денес, направете баланс.
 • Љубов – Не брзајте со новите познанства, запознајте ги оние кои веќе се околу вас.
 • Здравје – Без поголеми тешкотии.

Девица

 • Работа – Разведрете се, стигнува деловен повик. Не се откажувајте од вашите соништа.
 • Љубов – Не враќајте се назад во љубовните врски.
 • Здравје – Обрнете внимание на колената.

Вага

 • Работа – Немојте да се лажете себе дека имате проблем. Само сте го забавиле ритамот.
 • Љубов – Откажете се од вашите ставови и дозволете и на Месечината во Бик да ве научи многу за хедонизмот.
 • Здравје – Добро се чуствувате.

Скорпија

 • Работа- Работата е транспарента, а вие се движите кон сигурна добивка.
 • Љубов – Не навраќајте се на старите проблеми и уживајте повеќе со партнерот. Можни се мали расправии.
 • Здравје – Главоболка

Стрелец

 • Работа – Одличен ден за работа. Можете да купите нешто што ќе ја подобри вашата удобност на работа.
 • Љубов – Обидете се да уживате со партнерот и кога сте потскарани. Смирувањето понекогаш знае да биде забавно.
 • Здравје – Без потешкотии.

Јарец

 • Работа – Вие не сте богата личност за да купувате ефтини работи. Платете онолку колку што треба ако сакате да добиете нешто квалитетно.
 • Љубов – Поддршка, нежност, добра храна и хедонизам е се она по што копнеете.
 • Здравје – Проблеми со крвниот притисок

Водолија

 • Работа – Обидете се да ја олесните соработката со Девица или Јарец. Овие знаци денес се расположени да ви излезат во пресрет.
 • Љубов – Поранешни партнери доаѓаат во пресрет. Ќе се присетите на минатото.
 • Здравје – Одлично

Риби

 • Работа – Правете онака како што мислите и не се сомневајте во вашите одлуки.
 • Љубов – Побавен ритам кој ве успива. Напијте се лимонада и кренете го погледнот околу вас. Љубовта е насекаде.
 • Здравје – Добро се чуствувате.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi