Бизарен FOOD-FETISH кој го обожаваат насекаде низ Светот: ТОРТИТЕ не се само за јадење, сега и се седнува на нив! (ВИДЕО)

24 ноември, 2020
devojka-jede-tortu-rodjendanska-torta-1536x1024

Сè повеќе луѓе се соблекуваат, а потоа се снимаат со разни кремасти и желатинести слатки

Луѓето сакаат различни работи.

Особено кога станува збор за секс.

Можеби сте момче кое сака да се гушка, ужива во долга предигра, или претпочитате „брзање“… или особено уживате да користите различни играчки, костими, можеби дури и играње улоги„

Постојат и фетиши, а кога станува збор за тоа, тогаш навистина важи правилото – сто луѓе, сто желби.

Како, на пример, на видеото подолу, кое покажува седење на колачиња и желе.

Луѓето ширум светот ги снимаат и објавуваат своите видеа на Интернет, и буквално стана еден вид предизвик „да се соблечеш и да седнеш на чизкејк“ (најчесто користената торта).

Дури и некои светски компании за торти го користеа овој вид фетиш како реклама за своите производи.

Сепак, луѓето кои се возбудени од вакво нешто, често се собираат на откачени и фетиш-забави, каде што вежбаат, од седење на желе (различни варијанти, од кои ментолот е попопуларен поради чувството на ладење), до седење на шлаг торти, пудинзи, креми и слично.

„Дел од задоволството да седите на торта е физичко, произлезено од тактилното чувство на тело на поединец да се сретне со нешто што е влажно, неуредно и меко“, вели Дилан Рајан, 31-годишна порно sвезда и тренер за сексуалност. „ Меко, влажно, ладно и лепливо. Сакам кога го чувствувам на бутовите, задникот и интимниот дел “, истакна таа за „Vice“.

Друг аспект на задоволство може да биде психолошки: табуата за уживање во нешто што е чудно, на некои индивидуи им дава сексуален набој. Рајан вели дека му се допаѓа колку брзо седењето на торта се претвора во размачкување на телото, триење едни со други и лижење на кремот едни од други.