Блу Ајви и Бијонсе во тренерки и со маски, непрепознатливи на улиците во Њујорк!

22 септември, 2020
НАСЛОВНА ЗВЕЗДА

Блу Ајви е само „половина глава“ помала од нејзината мајка

Познатата музичка ѕвезда Бијонсе (39) и нејзината ќерка Блу Ајви (8) беа фотографирани на улиците во Њујорк во опуштено и непрепознатливо издание, а лицето го сокриа под качулка и заштитна маска за лице, па останаа незабележани.

Имено, пејачката и нејзиното семејство се вратија дома откако поминаа извесно време на одмор во Хрватска на најлуксузната јахта на Јадранот, чија кирија платија 1,7 милиони евра за една недела.

Тие се вратија на своите должности, а Бијонсе и нејзината ќерка беа фотографирани додека одеа на шопинг без телохранител, а по тој повод никој не ги препозна.

Носеа широки тренерки и останаа незабележани низ толпата. Она што многу се забележува е дека Блу Ајви е многу висока иако има само 8 години.

Имено, нејзината мајка е висока 170 см, а девојчето е само малку пониска. Таа исто така имаше време да ја наследи висината, имајќи предвид дека нејзиниот татко е познатиот рапер Џеј Зи (50), висок 188 см.

Девојчето и Бијонсе уживаа во заедничкото време, а пејачката еднаш откри дека тие двајцата веќе се однесуваат како пријатели, како и дека Блу Ајви сака да учествува во многу музички и видео-проекти. Да потсетиме, покрај Блу Ајви, пејачката Бијонсе и раперот Џеј Зи имаат и тригодишни близнаци Сер и Руми.