Четири модни комбинации од Маријана Матеус! Дизајн за кој лудуваат сите жени!

13 мај, 2020
marijana-mateus

Дизајни по кои ке лудуваат сите жени…

Модната дизајнерка и авторка Маријана Матеус, на домашната јавност и стана најпрво позната како бивша сопруга на бизнисменот Миодраг Костич Коле.

Маријана со секоја своја објава на друштвените мрежи одржува модни лекции па не е чудно што има и повеќе од 60 000 илјади следбеници на Инстагарам.

Таа своето време го поминува на релација Лондон – Белград, а ние во оваа прилика ви ги прикажуваме нејзините пролетни комбинации во кои убавата дизајнерка секој ден ја истакнува својата совршена линија.

Тајната за добар изглед е во редовното вежбање, немојте да бидете мрзеливи се друго е лага додава таа.

Маријана Матеус првите сончеви денови ги искористи да ги покаже своите модерни пролетни парчња облека, кои најмногу беа со цветен дезен.