Да не биде после „ВЕ ЛАЖЕЛ КАКО КУЧЕ“: МАЖИТЕ најчесто ги кажуваат овие 7 невистини кога не се сигурни или сакаат нешто друго

5 октомври, 2020
momak-i-devojka-u-polju-1536x1024

Препознајте ги на време

Понекогаш на сите ни излетува по некоја лага.

Не е за пофалба, но се случува.

Како што обично се случува, а разни истражувања потврдија, повеќето лаги се однесуваат најмногу на нашите партнери.

Понекогаш тие поминуваат, особено кога сакаме некого, а некои се и повеќе од очигледни.

Одредени студии покажаа дека ова се 7 најчести машки лаги во врските.

Боже, шефот повторно ми се јавува во 10 часот навечер

Искрено, вакво нешто може да се случи. Особено во нашата земја, каде што луѓето често работат две или три работни места, но ако тој го спушти телефонот,а сте во врска долго време, и сте свесни дека пред тоа неговиот распоред беше доста нормален, скоро нормален, време е да ги вклучите светлата. Особено ако на вашето: „Може ли да го видам телефонот?“ тој реагира бурно, скоро луто изразувајќи дека смета дека има доверба меѓу вас.

Немам ништо со неа, ние сме само пријатели

Добро, се согласуваме дека има машко-женско пријателство. Но, ако тие поминуваат толку време заедно, се дружат после работа, излегуваат, ѝ се јавува прво на неа кога ќе му треба совет, каде таа, со око, тој скока, и што е најважно, не ве спомнува во разговорите со неа, веројатно има нешто помеѓу нив.

Секако дека ќе те оженам, но каде брзаме, животот е пред нас

Ние само ќе кажеме дека бројни студии покажуваат дека повеќето мажи во првите две до три години врска се познаваат дали сакаат да стапат во брак со партнерката или не, а ако предложат одложување, тие всушност не сакаат. Можеби се надева дека ќе најде друга што повеќе му одговара.

Не ја сакам, но сè уште не можам да ѝ раскинам

Ох, од каде да започнеме. Прво, тие не се во брак и имаат деца, така што ситуацијата е посложена. Па дури и да се! Па, луѓето се разведуваат по 50 години брак, а не по неколку месеци врска.

На овој начин, се чини дека имате работа со ефтин плејбој, или како што би рекле „некој што седи на две столици“. Од една страна, тој е добро момче за некоја друга, и ве „троши“ во кревет. Каде со две? Постојат многу жени кои потрошиле голем дел од својот живот на таков начин, за да заклучат дека нивниот партнер никогаш нема да стави крај на трајната врска, бидејќи тоа никогаш не било неговата намера. Ќе седи на две столици колку што може повеќе, а потоа ќе рече дека му е жал што не можете да го разберете.

Се сомневаш во мојата љубов?

Некои мажи го кажуваат славното „Те сакам“ само кога им треба нешто, а особено кога треба да ползат под вашата долна облека. Вистинските мажи не се двоумат да ја покажат својата љубов пред сите – пријателите, семејството. Овој тип на личност ги користи вашите емоции, знае дека ви треба неговата љубов, прегратка и ја префрла топката на фактот дека вие сте виновникот. Не, запомнете го тоа!

Секако дека ќе се видиме повторно, ќе ти се јавам утре!

Добро, можеби ќе се јави. И можеби тој е како славниот Џои од серијата „Пријатели“ и никогаш повеќе не се појавува. Или, пак, се јавува кога повторно ќе посака „опа-цупа“. Затоа е важно да запомните дека ако не сте веќе сигурни во каква врска сте, не очајувајте и не клекнувајте покрај телефонот. Кој сака, наоѓа начин, кој не, наоѓа изговор. Ако не ви се јави после два или три дена, продолжете а нему „адио“.

Нема да ги покажам снимките на никого, не грижи се!

Па, можеби не сите. Но, тоа може да се случи со најдобриот пријател, или пријатели од теретана. На крајот на краиштата, „Погледнете каква мачка сум“ да не користам други поими, сме слушнале премногу пати.

Затоа е најважно да не се соблекувате пред него ако ве снима, ако навистина, но навистина не му верувате. Дури и ако разговорот оди преку viber, whatsapp или која било друга апликација. Од една страна, да, може да има позитивен ефект врз вашата сексуална врска, но од друга страна, зошто да ризикувате да станете порно sвезда? А, ако веќе сакате тој да ве снима, инсистирајте да биде исклучиво на вашиот телефон и да можете да го гледате снименото само заедно.

Додека мислите дека вакви ситуации не се случуваат, вие всушност би биле изненадени од тоа колку се вообичаени. На крајот на краиштата, зарем страниците во весниците не се полни со вакви настани? Затоа, обрнете внимание и не ја давајте довербата баш така, туку направете другата страна да го заслужи тоа.