Девет знаци дека во кревет сте жив оган: Дали се наоѓате во нив !?

15 јуни, 2020
sex-positions-1523895318

Иако не е лесно да се гледате себеси во таа ситуација, и сите ние тајно се прашуваме дали сме „добри“ во сексот и дали сме доволно привлечни за партнерот, еве го одговорот. Овие девет знаци покажуваат дека нема тајни за вас во кревет:

Имате самодоверба – Ова значи дека поголема е веројатноста да се појавите целосно голи пред вашиот партнер или да облечете секси долна облека и да се чувствувате природно и спонтано во неа.

Двајцата сте расположени – Кога жената ги турка колковите кон партнерот, тоа значи дека што и да прави мажот во тој момент, е одлично и треба да продолжи.

Обрнете внимание – Еден добар љубовник секогаш ги следи движењата, воздишките и реакциите на другата личност. На тој начин тој знае дали нешто прави правилно или не.

Вие сте отворени за нови нешта – испробувањето нови пози генерално значи дека луѓето се добри во сексот. Тоа ја вклучува и предиграта, се разбира.

Тие се сеќаваат на вас – Тоа е многу едноставно! Ако сте имале одличен секс со некого, тоа секогаш ќе го паметите, затоа што не е лесно да заборавите голем љубовник …

Вагинално проширување – Да, прочитавте добро. Добриот секс ќе доведе до проширување на вагината за време на пенетрацијата, бидејќи вагиналните мускули се опуштат, што повторно значи дека ги правите вистинските работи.

Сакате секс – Ако го сакате и уживате во сексот, шансите се дека сте добри во тоа.

Знаете што ве доведува до кулминација – Личност која е добра во кревет, никогаш нема да зависи само од партнерот. На пример, една жена која го истражувала своето тело и знае како да постигне оргазам, може да го научи на истото скоро секој маж. Сексуално проактивно лице не ги остава работите случајно ...

Сакате да задоволите – Голем љубовник секогаш ужива да пружа повеќе отколку да прима, тие секогаш сакаат да го надминат партнерот во задоволување на едни со други.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi