Девојки обратете внимание! Светски познатиот дизајнер открива неколку работи кои мажите најпрво ги забележуваат на Вас

5 август, 2020
235741_138831-profimedia0287297382-ls_ff

Познат италијански моден дизајнер за правилата на модата кои никогаш не застаруваат

Светската слава ја стекна во 1982 година кога, како втор моден дизајнер во историјата на реномирано списание, се појави на насловната страница на магазинот „Тајм“.

Кога Џорџо Армани ја продаде својата „Буба Фолксваген“, во 1975 година со тие пари двајцата партнери отворија канцеларија – Серхио беше задолжен за финансии, а Џорџо беше задолжен за креативност.

Денес, четириесет години подоцна, Џорџо Армани е синоним за успех, италијански стајлинг, гламур и луксуз. Роден е во 1934 година во Пјаченца, мал провинциски град на реката По. Дека тој ќе создава убава облека, можеше да се претпостави уште како кога бил дете. Со својот брат, тој направи кукли за нивните аматерски настапи. Логично, Џорџо беше задолжен за минијатурните носии.

Светската слава ја стекна во 1982 година кога, како втор моден дизајнер во историјата на реномирано списание, се појави на насловната страница на магазинот „Тајм“. Пред него, во тоа успеа само Кристијан Диор.

Тој ќе биде запаметен засекогаш по тоа ги „ослободил“ жените од строгост. Во раните осумдесетти, тој измислил обични јакни и удобни панталони за нив. Тој им го овозможи тоа  и на мажите, веднаш по основањето на марката.

Една од позначајните машки силуети во Армани е Ричард Гир во филмот „Американ Гиголо“. Џорџо е креатор на т.н. „мода за црвениот тепих“, затоа што се појави токму во времето кога ѕвездите сакаа импресивна облека што повеќе не личи на театарски костуми.

Овие мудрости ќе ве инспирираат да создадете свој стил и да ги инспирирате другите!

1. Внимателно одбраниот парфем може да стане ваш заштитен знак. Ова е обично првото нешто што мажите го чувствуваат кога жената влегува во собата, а последното нешто што исчезнува кога ќе заминете.

2. Изберете ткаенини во неутрални бои, без шари и тие ќе Ви послужат.

3. Црно и темно сина боја се подобри од другите бои. Во согласност со оваа шема на бои, можете да си дозволите да експериментирате со формите и текстурите.

4. Вредноста на аксесоарите расте денес. Затоа вложувајте пари во чевли, ремени, торби и слично. Со нивна помош, можете да го освежите стариот костум. Запомнете кои бои најчесто ги носите и купувајте модни детали во тие бои. Во исто време, Ве потсетувам дека можете да ја комбинирате сивата боја со црна, но и со кафеава боја. Часовникот е една од најважните работи при купување аксесоари. Часовникот кажува многу за некоја личност.

5. Мило ми е што денес имам желба повторно да бидам модерен. Елеганцијата е клучот на изглед, не подлежи на времето, никогаш не излегува од мода, и затоа  на тој начин модата никогаш не излегува од Вас.

6. Разликата помеѓу стилот и модата – Стилот е поважен од краткотрајните модни трендови.

7. Не преоптоварувајте се со облека премногу: повеќето стилизирани луѓе изгледаат како да не работат и не вложуваат никаков напор. На крајот, стилот се сведува на самоизразување.

8. Да се изгледа секси е прашање на доверба. Тоа е состојба на умот и зависи од вашето држење на телото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris