ДИЕТА „1000 КАЛОРИИ“: ова е режимот за слабеење со кој Адел го изгуби вишокот килограми

30 мај, 2020
диета

Мал број калории во дневната исхрана е диета која се советува само како почеток за долгорочно слабеење.
Другата опција е овој метод да го користите ако сакате да изгубите само неколку килограми, но многу брзо.

Исхраната наречена „1000 калории“ е одговорна за неверојатната нова линија со која Адел го привлече вниманието на целиот свет.
Имајте на ум дека не е добро да се придржувате до такво драстично ограничување на калории повеќе од една недела.

Пример на мени за „1000 калории“ диета на ден


Појадок
200 мл овошен сок
2 парчиња интегрален леб
банана
Закуска
100 гр јогурт или овошен јогурт
Ручек
2 парчиња интегрален леб
70 гр туна
20 гр павлака или мајонез (минимум маснотии)
мешана салата (зеленчук, пиперки, кромид)
Закуска
50 гр солени интегрални бисквити
Вечера
100 гр печено бело пилешко месо (без кожа)
50 гр пире од компири (без путер, со посно млеко)
100 гр варен зеленчук (тиквички, брокула, моркови)

Во вечерните часови
чаша какао или топло чоколадо (со посно млеко)

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi