Две лажици на ден и кажете им збогум на масните наслаги на стомакот! Овој пијалок согорува маснотии, а можете да го направите дома

9 мај, 2020
stomak 2

Главната причина за формирање на вишок масно ткиво околу стомакот е т.н. синдром на мрзливо црево. Го забавува процесот на согорување на маснотиите и ја забавува детоксикацијата. Нутриционистите велат дека постои решение за овој проблем, како и дека е многу едноставен. Одговорот лежи во овој пијалок што можете да го направите дома, а кој треба да се пие како замена за појадок. Многу е лесно да се направи.

Состојки:

  • 125 грама рен
  • 3 лимони (пред употреба, 10 минути ставете ги во сад полн со вода со една лажица оцет – ова ги мие пестицидите)
  • 3 лажици мед

Упатство:

Ставете го ренот во блендер и добро измешајте. Исечениот лимон исечете го на парчиња, извадете ги семките и ставете ги во блендер. Повторно измешајте додека не добиете рамномерна смеса. Потоа, додадете три лажици мед и измешајте уште еднаш. Пијалокот чувајте го во стаклена тегла на ладно место како што е фрижидер.

Пијте една лажица од смесата два пати на ден, три недели.