Ѕвездите и нивните торби

26 мај, 2020
Blog-image1

Новата колекција на Louis Vuitton веќе се наоѓа во орманите на познатите личности. Иако цената им е сосема далеку од еден просечен буџет торбите од француската модна линија понака се опсесија на бројни модни инсајдери.

Новата колекција со потписот на Nicolas Ghesquiera веќе се наоѓаат во рацете на бројни савни имиња меѓу кои се и актерките Леа Сеидо и Алициа Викандер. Иако двете имаат сосема различен стил двете актерки покажуваат како стилот е нешто лично, персонализирано но сепак едноставно.

Додека Алициа својата LV парчиња ги носи во комбинација со некои рокерски парчиња што и даваат софистициран излед со нота на провокација, Леа е пример на вистинска отмена французинка. Дотерана, декадентна, секогаш со доза на елеганција и париска модна традиција е совршен пример на новиот бран на французинки кои остануваат верни на својот стил додека кокетираат со светските стилски трндови.

Можеби овие торби ни се недостапни но то ане значи дека треба да престанеме да сонуваме за слични модели кои можеме да ги набавиме.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi