Една чаша МАГИЧЕН СОК топи дури ТРИ ПАТИ повеќе маснотии отколку НАЈДОБРИТЕ производи за слабеење

26 септември, 2020
d3945924ffac9769d891153e9891b3c0758e41e1

Се придржувате крајно дисциплинирано кон диетата, но никако не постигнувате задоволителни резултати?

Најновото истражување покажа дека пиењето сок од домати пред главниот оброк, во голема мера го забрзува процесот на слабеење и топење на масните наслаги.

Najpopularnija s razlogom 🔥

Gepostet von Magazin Novosti am Montag, 21. September 2020

Можеби е време да пробате едноставен рецепт за успешно слабеење. Сè што ви треба е „магична состојка“ во форма на грст сок од домати!

Без разлика дали пиете сок што сте го направиле сами или го купувате, придобивките за организмот се повеќекратни! Покрај обезбедувањето на организмот со потребната количина на витамини и минерали со кои се богати доматите, истражувањата исто така покажаа дека овој зеленчук има ефект врз намалување на холестеролот и крвниот притисок

Луѓето кои пиеле сок од домати изгубиле 14 килограми за еден месец!!!

Сокот од домат дури и ја зголемува можноста за топење на масните наслаги до три пати! Експеримент во кој како основа вклучија сок од домати во нивното мени за исхрана изгубија 14 килограми за еден месец!

Постојат неколку причини зошто сокот од домати во комбинација со лесна диета дава толку добри резултати во губење на вишокот килограми и топење на тврдоглавите наслаги.

1. Го запира гладот

Сокот од домати има само 50 калории. Коцка сирење или половина парче леб има иста калориска вредност. Сокот од домат, дури и во мала количина, му ги обезбедува на организмот потребните хранливи материи и го „убива“ чувството на глад. Кој пие чаша сок пред оброк за време на ручекот, ќе внесе 136 калории помалку!

2. Го забрзува топењето на маснотиите

Луѓето кои пијат сок од домати внесуваат двојно повеќе витамин Ц, што, пак, му овозможува на телото да произведе аминокиселина што ги топи маснотиите.

3. Го чисти организмот

Сокот од домат содржи и минерали и витамини, има антиоксидативно и антисептично дејство. Благодарение на ликопенот, тој е одличен чистач на организмот.

4. Ги зајакнува коските

Ликопенот, кој го содржи доматот, ја намалува кршливоста на коските што се развива со текот на годините.