Експерт за секс тврди: Мажите не знаат како сексуално да возбудат жена, а еве и зошто

14 октомври, 2020
Screenshot_4

Само 39 проценти од младите мажи анкетирани за истражување на сексуално задоволство го добиле своето знаење од сигурен извор, а останатите учеле од порнографијата и сопственото искуство.

Надија Бокоди, експерт за секс од Австралија, откри дека мажите не се целосно свесни како сексуално да возбудат жена па се приклучи на студија која покажа дека 50 проценти од мажите не знаат како да најдат вагина на цртежот на женското тело, пренесува „The Sun“.

 – Ова не е нова вест за жените. Ако пишувањето за женското задоволство ме научи нешто, тоа е дека мажите едноставно не разбираат како да возбудат жена “, рече Надија.

Таа исто така тврди дека мажите честопати чувствуваат дека нивните партнерки никогаш не глумеле оргазам, но дека тоа не е точно затоа што жените ретко признаваат дека не постигнале задоволство за време на сексот. Покрај тоа, открива дека само 39 проценти од младите мажи анкетирани за истражување на сексуално задоволство го стекнале своето знаење од сигурен извор, наместо да учат од порнографијата, сексот и сопственото искуство.

Надија тврди дека проблемот започнува во адолесценцијата кога момчињата зборуваат за своите сексуални искуства како да зборуваат за градежна работа отколку како да имаат интимен момент, користејќи жаргон како „удирање“ или „набивање“ за да опишат секс.

– Овозможувањето на млади мажи да гледаат во жените преку објективот на објективизација ја намалува нивната способност точно да го толкуваат и препознаваат нивото на возбуда на нивниот партнер. Сè додека воспитуваме момчиња во култура која ги гледа девојчињата како работи за да ја докаже нивната машкост, не можеме да очекуваме да прераснат во мажи кои не се ништо друго туку апсолутно несвесни за тоа како функционираат телата на овие жени “, додаде Надија

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum