Еве ги НАЈГОЛЕМИТЕ еротски фантазии на жените и мажите!

10 октомври, 2020
дев

Ако сè уште живеете во заблуда дека мажите се оние кои се опседнати со секс, а жените се срамежливи и конзервативни, тогаш е време да разгледате кои се најголемите сексуални фантазии за двата пола.

И мажите и жените се повеќе се отворени за експериментирање со секс, а доказ за тоа е истражувањето спроведено на 2.897 лица.

Убедливо, со 35% од гласовите, сексот со врзани очи е на прво место кај жените.

На второ место е сексот во џакузи со 31 процент од гласовите.

Третото е секс во лифт со 26 проценти, додека играњето улоги доби 24 проценти од гласовите.

Топ 5 кај дамите, со 20 проценти од гласовите, заклучува сосема неочекувано, правејќи секси фотографии.

Сите се согласите дека не е лесно да се надминат жените, и двата пола се согласуваат само за две фантазии.

„Тројката“ го зазеде првото место во машките фантазии, со 36% од гласовите.

На второ место, изненадувачки, со 30 проценти од гласовите е сексот преку Интернет или „видео сексот“.

Посилниот пол сака и игри со вода, а сексот во џакузи е на третото место со 26 проценти од гласовите.

Мажите не се запознаени со сексот во јавен тоалет, барем 22 проценти од испитаниците сонуваат за тоа, а еднаков процент фантазираат за играње улоги.

Интересно е да се погледне кои фантазии се наоѓаат на крајот од оваа листа на фантазии – за жени пишува секси приказни за нивната партнерка, а за мажи секс за една ноќ

Јасно е дека со возраста и промените во условите за живот, нашите фантазии се менуваат, а вие сами проценете кој е погруб, мажи или жени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum