Фенирајте се како Мелани Трамп

17 мај, 2020
Мелани 2

Покрај тоа што не одушевува со Модните комбинации, првата дама на САД Мелани Трамп секогаш има и беспрекорна фризура и затоа се смета како една од модните икони на која и завидуваат голем број на жени. Едноставен и софистифициран стил, безвременски модни парчиња и средена коса некако станаа нејзини заштитни знакови. Многу жени се прашуваат како тоа Мелани секогаш има олкав волумен на својата коса. Одговор на ова прашање ни дава фризерката џоана Хералд за британскиот „Express“ која долги години работи во лондонскиот салон на Чарлс Вортингтон.

Иако понекогаш изгледа дека косата погуста и дека додала некоја екстензија вистината е фризурата и е природна и сето тоа благодарение на еден трик. „Дефинитивно нејзината коса е за завидување. Сигурно се фенира пред секој јавен настап, но не тоа не го прави некој професионалец и задолжен за тоа“ – изјави Џоана.

Трикот е во начините на кои го распределува раздељакот, но и во типон на четки кои ги користи. „За да го постигнете тој изглед кој подразбира бујност и волумент, а при тоа да изгледа природно, потребна ви е голема кружна четка со која благо ќе ги виткате и двоите прамените додека ја сушите косата. Но има уште еден трик, а во прашање е правилно да го наместите раздељакот, кој Мелани го носи често цик цак“ – ни открива фризерката