Гостите ги открија најголемите шокови од венчавката: Полу-сестрата на младоженецот откри дека го носи неговото дете!

9 декември, 2020
гости

Гостите на свадбата ги споделија најдраматичните работи на кои беа сведоци додека присуствуваа на некој друг „голем ден“. Ова се свадбени церемонии кои се претворија во циркус наместо во добра и повремена забава.

Сè започна со признание на анонимна мајка која откри дека некогаш не присуствувала на свадба на која пијан кум и мавнал шамар додека се обидувал да раздели други пијани гости, но ударот на неговата несмасност завршил врз неа. Потоа, таа побара од другите корисници да споделат слични искуства, доколку тие ги имаат.

А, одговорите се повеќе од интересни со многу „масовни тепачки“ на забави, полусестра која објави дека младоженецот е татко на нејзиното осум недели старо бебе, невеста која беше пијана и спиеше на сопствената венчавка …

‘Видов еден маж на свадба како се опива и негодува нечија друга жена, па нејзиниот партнер го удри, а потоа тој направи нешто слично на друга жена и повторно беше удрен. Тој беше кум “.

Ilustracije vjenčanja

Голем број признанија се однесуваат на неверни младоженци, од кои еден се покажа дека е татко на полусестра бебе, што го објави јавно на неговата венчавка.

Бракот заврши пред да започне
Една жена напиша: ‘На свадбата на мојата братучетка (таа беше невеста), младоженецот се обиде да ме исмејува, а потоа го удри друг братучед, па се префрли на една од деверушите на подиумот и потоа поврати низ целиот тепих во холот на хотел. Потоа објави дека со месеци е во врска со друга деверуша. Разводот следеше пред да бидат подготвени фотографиите од венчавката. ‘

Друг напиша: ‘Кумот сподели неколку фотографии на кои младоженецот ужива во друштво на други жени за време на неговата ергенска забава во странство. Тоа беше дел од говорот на кумот и не одеше добро со семејството на невестата …

„Масовна тепачка“, напиша таа, „Таткото на невестата организираше отворен бар, а некои луѓе земаа шишиња скап шампањ, алкохолни пијалоци итн. И ги ставија во вреќи под масата. Кумот дозна и тогаш започна. ‘

Пијана невеста
‘Бев на свадба каде, нетипично, невестата беше толку пијана што легна по црквата и не можеше да се отрезни цела вечер, па сè помина без неа. Страшно срамно “.

Друг рече: „На свадбената веселба кај една пријателка, мајката на невестата направи многу грди забелешки на сметка на пријателите на младоженецот, а кумот замавна со тупаница кон неа, што резултираше во тепачка помеѓу пријателите на младоженецот и машките роднини на невестата“.

Ilustracije vjenčanja

Дека понекогаш забавите можат да ги уништат мајките на невестите, откри и една жена која напишала „Таа жена се опи толку многу што се помоча во гаќички. Еден од нејзините синови мораше да ја однесе во собата за да се пресоблече и сите видоа што се случило ‘.

Друг напиша: ‘Работев во голем хотел. Имавме свадба што заврши со масовна тепачка и повик од полицијата бидејќи во еден момент скоро сите гости започнаа да се тепаат, не можевме да ги задржиме. ‘

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi