Инфлуенсерките го одбраа новиот летен тренд: Дали би имале храброст да ги облечете?

8 мај, 2020
шорцеви

Искинатите фармерки се апсолутен тренд долго време. Сепак, инфлуенсерките на Инстаграм најдоа нов начин да ги носат – во форма на тексас шорцеви.

Модниот бренд Fashion Nova претстави неколку верзии на овој необичен тексас шорц наречени „Going to Extreme“, кој доаѓа во црна, бела и класична сина боја.

Исто така, креаторите играа со должина, така што во најновата колекција можете да најдете ултра кратки модели, како и оние инспирирани од малку подолги шорцеви бермуди, тренд што го одбележа минатото лето.

Сепак, тие имаат едно нешто заедничко – секси шорцеви искинати детали на задникот, џебовите и долните рабови.

Бидејќи го открива поголемиот дел од телото, сигурни сме дека сите згодни дами кои сакаат да ги покажат своите физички атрибути ќе сакаат да го набават овој модел на шорцеви, исто како и инфлуенсерките.

Брендот Fashion Nova, на својот Инстаграм профил објави фотографии од девојки кои храбро го носат ова секси парче облека и позираа за социјалните мрежи.

Судејќи според реакциите на жените и илјадници лајкови, ова сигурно ќе биде еден од најголемите трендови ова лето.

Дали би имале храброст да носите вакви шорцеви?