Еве доказ дека мора да го миете овошјето! Ги исече јагодите на половина, ги стави под микроскоп, па се наежи!

27 мај, 2020
јагоди

Сите едвај дочекаа да пристигне пролетта и да започне сезоната на јагоди. Нема никој што не сака јагоди, па дури и да ги јаде неизмиени.

Сепак, подобро би било да ги измиете и тоа задолжително.

Имено, еден од корисниците на Tik- Tok се сети да остави јагоди натопени во солена вода помеѓу пет минути и половина час, за да ги види ситните бубачки кои излегуваат од нив.

Ако ги зумирате, ќе видите нешто за што корисниците на оваа социјална мрежа веруваат дека се бубачки.

@thatnatchats

y’all better WASH your strawberries ‼️😳😭 Comment what I should look at next! ✨🔬 ##fyp ##foryou ##science

♬ Don’t Start Now – Dua Lipa

Девојката, која е потпишана како @Thatnatchats на Tik-Tok, направи експеримент.

Откако отсече тенки слоеви од површината и ги стави под микроскоп, таа забележа дека дефинитивно некои мали „суштества“  се движат на нив.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi