13 август, 2020

Сосотојки: 25g семки од тиква, 200ml млеко од тиква, 2 лажици ленено семе и портокал.

Подготовка: Лененото семе и и семките од тиква ставете ги во блендер и додадете портокал. Додадете млеко и мешајте окулу 30 секунди. Оставете го малку да легне и да се поврзе.

Освен што е едноставна подготовката, сите намирници се лесно достапни, а експетите советуваат напитокот да го конзумирате наутро за цел ден да уживате во добро расположение.

Остави коментар

Почетна // Life Story // Напиток кој го надокнадува магнезиумот: Потребни ви се 4 сосотојки! (РЕЦЕПТ)
Горе