Воена диета за брзо слабеење!

23 октомври, 2020
диета


Воената диета најмногу се користи за брзо слабеење. Откако е создадена, уште во 2007 година, воената диета е спас за сите оние безгрижни луѓе кои сакаат да јадат и не размислуваат за последиците, па затоа се фаќаат за глава пред некој важен настан, затоа што не можат да тренираат ништо!

Кога дознале дека воената диета може да трае до 5 килограми за 3 дена, да влезе во панталони и да изгледа убаво на Д-Д, многу луѓе се одлучуваат за оваа диета, бидејќи им гори под нозете. Веројатно и ти си. Иако воената диета не може да биде вклучена во списокот на здрави диети, искуството покажува дека сепак е меѓу топ 10 најпопуларни диети.

Ова е затоа што дава брзи резултати и не бара скапа храна, додатоци или броење калории. Тоа е толку едноставно што можете да ги најдете сите потребни намирници дури и во ретко опремена селска продавница. Сепак, многу е важно диетата да се спроведува ригорозно, бидејќи дури и малата промена во оваа диета може да ве доведе до лоши резултати, или воопшто да нема резултати!

Воена диета во оригинално издание!
Постојат многу плагијатори на Интернет кои го сменија планот за оваа диета по сопствено наоѓање. Затоа, решивме да ви доставиме оригинални и автентични информации. Во текстот што следи, ќе научите како правилно да ја следите воената диета и како да ви покажеме до 5 кг помалку по 3 дена, и да не бидете разочарани од неуспех, како и многумина кои не го следеа правилно, и мислеа дека сè оди според планот, затоа што се крајно гладни! Па, ајде да одиме.

Дали воената диета значи и воена дисциплина?
Еве што бара воената диета од вас и на што треба да се придржувате:

Следете ја диетата строго! Јадете само според планот! Храната на менито работи заедно за да го зајакне метаболизмот, да обезбеди енергија, да помогне во осцилациите на шеќерот и да започне процес на согорување на маснотиите.
Нема пауза! Вистинска воена диета се чува три дена по ред.
Измерете ги килограмите првиот ден наутро и не стојте на вагата до четвртиот ден наутро. Измерете и обем. Ако добиете мускул, нема да бидете полесни на вагата, но ќе изгубите волумен. Обемите се важни за да бидете фокусирани и позитивни. Тежината може да варира непредвидливо. Имајте го ова на ум за да не се разочарате и обесхрабрите.
Без грицкање помеѓу оброците! Никогаш, но никогаш не оставајте ништо за подоцна! Многумина често ја прават оваа грешка, сакајќи да го поделат оброкот на неколку порции.


Без одложувања на оброците! Јадете го следниот оброк точно кога е време. Прагот на толеранција е 10 минути.
Треба постојано да јадете оброци во исто време, дури и ако не сте гладни во моментот.
Физичката активност може драстично да ги подобри резултатите, затоа се препорачува.


Колку сте слаби и што да очекувате?
За три дена изгубите до 5 килограми. Некои луѓе велат дека изгубиле повеќе од тоа, други помалку. Секој метаболизам е различен!
По три дена, јадете како што јадете вообичаено, но не претерувајте!
За многумина, воената диета стана омилен начин за брзо слабеење, па затоа многу често ја применуваат. Не одете од крајност во крајност, бидејќи ќе доведете до несакани ефекти на диетата. Ако сакате да ја повторите воената диета, јадете нормално најмалку 4 дена пред почетокот на новиот тридневен циклус. Може да изгубите до 19 килограми за еден месец ако строго ги следите овие упатства.


План и мени за воена диета


Мени за првиот ден


Појадок: Шолја топол пијалок (кафе или чај), парче тост (интегрален е подобар), 2 лажички путер од кикирики и половина грејпфрут
Ручек: Половина чаша туна, парче тост, кафе или чај.
Вечера: 80 грама секое посно месо или пилешко, чаша зелен грав, половина банана, мало јаболко и чаша сладолед од ванила.

Мени за втор ден


Појадок: Јајце, половина банана, парче тост.
Ручек: Чаша свежо сирење, тврдо варено јајце и пет солени крекери.
Вечера: Две виршли (без леб), чаша брокула, половина чаша рендан морков, половина банана и половина чаша сладолед од ванила.

Мени за трет ден


Појадок: Кафе или чај со една до две лажички засладувач, пет солени крекери, 26 грама сирење и едно мало јаболко.
Ручек: тврдо варено јајце и едно парче тост.
Вечера: Шолја туна, половина банана и една шолја сладолед од ванила.

Листа за купување намирници
-Кафе или чај
-1 грејпфрут
-2 банани
-2 јаболка
-Леб од цели зрна
-Путер од кикирики
-Јајца
-3 конзерви туна
-Виршли
-Мало парче месо, по ваш избор
-Боранија: замрзната, конзервирана или свежа
-Брокула
-Моркови
-Солени крекери
-Младо сирење
-Неколку парчиња сирење
-Ванила сладолед

Воената диета не мора да биде здодевна
Факт е дека воената диета има униформен план на исхрана. За оние кои би ја одржувале оваа диета во повеќе наврати може да биде многу опасно (и досадно!) Да јадете иста храна цело време. Еве неколку трикови кои можат да ви помогнат да го обоите менито на воено дете.

Замена за грејпфрут
За да го замените грејпфрутот, измешајте 1/2 лажичка сода бикарбона во чаша вода. Пијте најмалку 30 минути пред оброците и можете да јадете некое друго овошје заедно со оброк. Се претпочита агруми.

Замена за тост
-30 грама сончоглед
-1/2 протеинска лента
-120 мл јогурт со малку маснотии со лажичка ленено семе
-150 ml замена на хранливи оброци


Замена за туна
-младо сирење
-варено пилешко
-тофу сирење
-бадеми, кикирики
-ленено семе, семе од тиква


Замена за сладолед од ванила
-млеко со вкус на ванила или јагоди (не чоколадно млеко!)
-јогурт со малку маснотии со мала количина сецкано овошје
-сок од јаболко


Замена за виршли
-вегетаријански виршли или соја виршли
-колбас на скара
-каков било вид грав или леќа (120 грама)


Замена за банана
Може да се јаде 1 киви, 140 грама папаја или 2 цели кајсии наместо 1/2 банана

Замена за јајца
-2 парчиња сланина
-чаша млеко
-1 пилешки крилја
-може да се јаде наместо 1 варено јајце

Замена за младо сирење
-60 грама сирење
-2 јајца
-2 парчиња шунка


Дали е потребно вежбање?
Многу читатели нè прашуваат дали им е дозволено да вежбаат додека се на оваа диета. Одговорот е да! Не заборавајте дека оваа диета ја користат и војниците и знаете дека тие се многу активни во текот на денот. Интензитетот на вежбата ќе го прилагодите на вашата состојба и „големина“. Ако имате прекумерна тежина, можете да шетате наоколу. И тоа е одлично, само движете се! Можеби ќе можете да пешачите само неколку километри оваа недела, но следната недела ќе биде двојно повеќе!

Ако сте малку помали по големина и сте фит, слободно форсирајте се.

Еве неколку примери на вежби за слабеење:

-слабо трчање
-брзо одење
-трчање на елиптика
-пливање
-завртки за прескокнување
-користејќи лента


Не заборавајте да разговарате со вашиот лекар за да го одредите најдобриот вид физичка активност за вас.

Искуство за воена диета

Искуство по бременоста

Јас ја удвоив мојата тежина во втората бременост!

„Пред раѓањето на моето второ дете, мојата максимална тежина беше 110 килограми. Јас ја удвоив мојата тежина во втората бременост, но прифатив зголемување на телесната тежина со цел да го зачувам моето здравје и бебето. Мислев дека можам да ослабам без проблем. Потоа, на шестнеделен преглед, паднав на само 97 кг. Си помислив: „Добро, сега поминаа шест недели откако се роди моето бебе, можам да се вратам на вежбање за да симнам од себе оваа страшна тежина. Нема повеќе „Само што се породив!“ Изговорив. “Станав мрзлива и промените во моите навики во исхраната не одеа во правецот во кој мислев дека ќе одат. Јас би се фатила како јадам двојни порции и слатки само неколку пати на ден. Бисквити, колачиња и сите други „добри“ кондиторски производи.

Еден ден, разгледував фотографии на нашиот iPad и си помислив: „О Боже, која е таа дама што седи на нашиот кауч?“ Гледајќи поблиску, сфатив дека сум ЈАС! Страшно беше тоа што не се ни препознав. Мојот тригодишен син ме фотографираше таа вечер. Јас сум многу среќна што тој го стори тоа, бидејќи тоа беше пресвртна точка за мене. Морав да направам нешто. Само јас можам да го сменам тоа, нели?

Еден ден, на Фејсбук, наидов на врска од воено дете. Кимнав со главата и го отворив. Си помислив: „Леле! Дали е ова реално? Веројатно е само уште една диета што нема да ми помогне “. Толку ми е драго што се обидов и што останав доследна. Никогаш не се предадов колку и да бев гладна, особено после ручекот. Ми го смени животот од секој поглед!

Сега веќе не ги избегнувам огледалата. Фрлив гардероба која е голема за мене, а не таква што ми се смали. Се чувствувам подобро ментално, физички и емоционално. Сега имам самодоверба што ја немав никогаш порано! Во принцип, се чувствувам поздраво и полесно, повеќе отколку што некогаш сум била во мојот живот! Друга работа што го прави ова искуство уште подобро за мене е тоа што вчера ги добив моите лабораториски резултати од мојот лекар и тие се подобри отколку што биле некогаш!

Само што ја завршив 15-тата недела и утрово направив мерење. Горда сум што можам да кажам дека ја постигнав целта за слабеење од -21 кг! Толку сум горда на себеси што се одлучив за план на диета за воената диета и што останав доследен до крај и не кршев ниту во моментите кога беше тешко.

Еднаш прочитав еден цитат на Фејсбук-страницата на ова дете, кој сè уште го паметам и денес: „Животот не е далечен, затоа стани и промени го тоа сам.“ Тоа е токму она што го направив и никогаш нема да зажалам.

Затоа сега ви велам: „Останете посветени и никогаш не се предавајте! Оваа диета работи и ќе работи за вас! “

Ура за Гоца! Сите ние го славиме нашиот успех со вас!

Искуството на мајка на три деца

Јас порано тежев 130 килограми!

„Јас сум мајка на три деца и сопруга на полицаец. Да се ​​биде сопруга на полицаец е многу тешко, па затоа се свртував кон храната секој пат кога се чувствував тажно, загрижено или депресивно, па на крај бев 130 килограми. Бев шокирана што си дозволив да се разболам!

За среќа, воената диета ми даде потребен поттик. Почнав ригорозно да го следам воениот план за исхрана со комбинирано вежбање четири пати неделно. Досега успеав да изгубам вкупно 37 килограми за 4 месеци!

Затоа велам: „Сè е можно, никогаш не се откажувај!“

Честитки и благодарам за овој напис! Вашето искуство е инспирација за сите нас!

Искуство – Oслабела 45 кг!

Да се има 151 кг на 32 години и да не е некој живот

„Сигурен сум дека тридневната воена диета ми го спаси животот! Да бидеме искрени: Да имате 151 кг на 32 не е живот. Бев активна личност, но сепак ми требаше многу волја и сила за да се движам. Се чувствував слаба и бескорисна и не знаев како да го променам тоа.

Од кога го најдов и започнав овој план за диети, започна неверојатна авантура! „Паднав на вага“, го зголемив нивото на физичка активност и се чувствувам сигурна во сè што работам. Во март оваа година, додека сè уште бев во најголемо издание, го истрчав мојот прв 5К маратон. Одење, правење кардио хип хоп и гледање што јадам, успеав да ослабам 9 килограми. Сепак, тогаш вагата престана и помислив дека на моето слабеење му дојде крајот! Мислев дека сум заглавена таму!

Одмарав 14 дена, јадев умерено и после тоа започнав тридневна диета за којзнае колку пати. Си реков дека ќе се обидам повторно и повторно и повторно и дека некогаш мора да работи! Веќе во првата недела изгубив 6 кг. Мастите продолжија да се топат и исчезнуваат. Бев пресреќна затоа што не се предадов. Во моментов изгубив -34 килограми! Ова го постигнав за два месеци со неколку недели поради празниците. Тоа се вкупно 40 кг! Само што го завршив мојот петти 5K маратон и имам планови за полумаратон! Никогаш не можев да замислам да го сторам ова, да не наидев на овој неверојатен план за слабеење “.

Само уште малку Ceco! Ние сме горди на вас. Ние ќе продолжиме да го следиме вашиот напредок, само испратете ни ги вашите искуства како дете. Вие сте инспирација за сите нас!

Дали килограмите се враќаат?
Воена диета може да работи – накратко!
Со строго ограничена диета за 3 дена, можете да изгубите неколку килограми прилично брзо. Но, новостечената тежина што ја гледате на вагата не може да се одржи толку долго, особено ако занемарите здрава исхрана во наредните денови. Често се случува изгубените килограми да се вратат со брзина на светлината. Па, зошто е диета, се прашувате? Едноставно, тоа е диета што може да изгубите килограми брзо, но зависи од вас како ќе се однесувате. Ако јадете чизкејк и чоколади наместо овошје, ќе добиете 100% назад.

Како да се одржи телесната тежина?
Еве неколку добри вести. Придржувањето кон следните ставки може да спречи потенцијален јо-јо ефект

Продолжете да пиете вода како порано. Еве на што да се стремите. Имајте навика да пиете минимум 2L вода секој ден, и повеќе ако можете.
Користете додатоци во исхраната, вклучувајќи добар мултивитамин. Омега3, растителни влакна за чисти црева.
Не занемарувајте вежбање!
Продолжете да јадете храна богата со прехранбени производи. Јадете разновидно и шарено.
За да одржувате тежина, не заборавајте да следите долгорочен план за здрава и урамнотежена исхрана што треба да стане дел од вашиот живот. Диетата Herbalife може да ви помогне лесно да одржувате линија.
Ако имате намера да продолжите со воената диета, одморете се четири дена за повторно да се фокусирате и подгответе се за претстојните 3 дена, купувајте, подготвувајќи се однапред и празнувајќи ја куќата од примамливи намирници.


Дали е здрава воената диета?
Се обидовме да најдеме научно истражување кое докажува дека оваа диета е дизајнирана од експерти, но немавме среќа. Воената диета не се заснова на научни докази. Диетата е дизајнирана од војници кои кога ќе добијат на тежина ќе имаат проблем да ги облечат своите униформи. За да немаат проблеми со старецот, тие прибегнаа кон оваа тридневна рестриктивна диета и брзо ослабеа. Нема научни докази дека оваа диета е здрава. Краткотрајната употреба на оваа диета не може да остави негативни последици врз организмот и здравјето на возрасното лице. Спротивно на тоа, ако воената диета е континуирана и непречена, работата на организмот може да се наруши поради недостаток на основни макро и микро хранливи материи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum