Војничката диета е чудо! Ќе симнете дури 5 килограми за само три дена

6 август, 2020
гхјмк

Звучи премногу добро за да биде вистина, нели? Како и кај другите брзи диети, тука се можни разни несакани ефекти, затоа нашиот совет е да се запознаеме со ризиците што ги носи Војничката диета. Како всушност функционира Војничката диета

Името „Војник“ следи токму од дисциплината што мора да ја имаат корисниците на оваа диета. Значи, треба да се придржувате кон апсолутно сите правила што се наведени, за да имате ефект. И мало отстапување од правилата може негативно да влијае на губење на тежината. Храната содржана во менито прво ќе го забрза метаболизмот и ќе го избрка вишокот вода од организмот, а потоа ќе го стимулира процесот на согорување на маснотиите. Нема подготовка на потребни рецепти, купување скапи намирници или броење досадни калории. Сè што е потребно е воена дисциплина и слепо придржување кон правилата.

Mediterranean Diet: Complete Food List and 14-Day Meal Plan ...

Водата е дозволена во што е можно поголемо количество и се препорачува да пиете чаша млака вода неколку минути пред секој оброк.


ДЕН 1. Појадок: Чаша топол пијалок – кафе или чај без шеќер, парче леб на тост, половина грејпфрут и две мали лажички путер од кикиритки (или обичен) или сирење.

Ручек: Кафе или чај, парче тост и половина чаша туна.

Вечера: 100 гр месо пржено во фолија со малку маслиново масло, чаша зелен грав зовриен во врела вода, јаболко, половина банана и чаша сладолед од ванила.

2 ДЕН. Појадок: Кафе или чај, варено јајце, половина банана и парче интегрален тост.

Ручек: 150 гр младо сирење, тврдо варено јајце, 5 солени крекери и домат (или сок од еден домат).

Вечера: Два варени колбаси, 200 гр брокула, парче свеж морков, половина банана и половина чаша сладолед од ванила.

3 ДЕН. Појадок: Кафе или чај, пет солени крекери, две лажици сирење и едно јаболко.

Ручек: Парче тост, тврдо варено јајце и краставица.

Вечера: Чаша туна, половина банана и чаша сладолед од ванила.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris