За само 3 месеци изгуби 10 кг: Сменив една навика и килограмите почнаа сами да се топат!

20 ноември, 2020
20201119100737

Кога променила само една работа во животот, нејзиното тело било целосно преобликувано. Вака изгледаше нејзиниот пат до совршената линија.

Алиса секогаш била физички активна, па не и било јасно како вишокот килограми се насобрале на нејзиното тело. Таа станувала се повеќе и повеќе очајна секој ден, бидејќи маснотиите воопшто не исчезнувале, а мислела дека прави се’ во ред.

Сепак, тогаш сфатила која е големата грешка што постојано ја прави. Имено, поради стресот поради почетокот на студиите, таа не спиела редовно, пиела многу сокови, а не била ни свесна за количините. Покрај тоа, најголемата грешка што ја правела е што јадела веднаш по тренингот.

Сите фитнес инструктори советуваат да не јадете ништо веднаш по тренингот, освен ако не сакате да се здебелите. Би било идеално да почекате околу еден час и дури тогаш да јадете нешто. Дозволена храна е месо, риба, јогурт или салата.

Ако јадете каква било храна веднаш по тренингот, таа ќе ви се залепи за стомакот.

„Кога ја сменив само оваа една навика, моето тело реагираше веднаш и почнав да губам тежина. За само 3 месеци умерена диета, ја доведов линијата до совршенство “.

Сега знам дека не е важно кога јадете или каква храна се консумира. И покрај тоа што редовно вежбате, тоа не е доволно. Треба да се воздржите од храна после тренинг, барем еден час, да не консумирате многу сокови и навремено да спиете”.

Алиса не се откажува од многу работи. Се обидува да јаде што е можно поздраво, но ако сака слатки работи, ги јаде, но не после вежбање или доцна навечер“.

„Балансот е клучот за успехот“, вели таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi