Како да направиш некој да се заљуби во тебе? Се чини невозможно, но има решение!

16 ноември, 2020
хипо

Хипнотерапијата може да помогне при многу состојби како што се анксиозност, стравови, фобии, напади на паника, зависност, но важно е да бидете водени низ состојбата на хипноза од страна на професионален и обучен хипнотерапевт.

Еве како изгледа оваа професија од гледна точка на хипнотерапевт и со какви невообичаени барања и желби се соочува.

Најчестото прашање што го слушам е: ‘Јас ја сакам оваа личност и сакам да знам како да хипнотизирам некого за да ми ја врати љубовта. Може ли да хипнотизирам некој да ме сака? ‘ Слушате многу за законот за привлекување, но тоа е само еден закон на универзумот. Постои уште еден закон наречен „Закон на преображение“: она во што верувате „одвнатре“ може да ги „убеди“ другите да веруваат во истата работа.

Како работи?
Ние секогаш комуницираме потсвесно, тврди хипнотерапевтот. И токму тука лежи клучниот проблем:

За жал, она што повеќето луѓе го мислат длабоко во себе не е најдобро мислење за себе. Тие слепо испраќаат суптилни пораки дека не се доволно вредни, а потоа се прашуваат зошто никогаш немало друг состанок.

Дечкото сметаше дека таа е навистина убава, но, поради некоја причина, тој имаше внатрешно знаење дека таа не е доволно добра. Експертите за сложеност ќе ви кажат каде погрешивте, но привлечноста е 99 проценти внатрешна.

Хипнотерапевтот открива дека нашето битие дејствува низ животот според моделите на однесување што ги прифативме во раното детство.

Кога бев слободен, толку јасно го видов законот за трансформација во дело. Би запознал некои девојки и тие би биле целосно луди по мене (всушност, физички привлечени). После тоа, почувствував дека врската оди надолу и дека девојчето губи се повеќе интерес за мене. Романсата многу брзо одеше од жешка до студена. Не можев да објаснам што се случи.

Всушност, длабоко во себе, не верував дека сум доволен. Овој негативен предлог го пренесував и на мојата околина, така што моите врски траеја кратко.

Кога ќе го смениме нашиот начин на размислување и вистински веруваме во слика што одговара на нашите верувања за нас самите, околината ќе нè доживее на тој начин. За жал, многу луѓе не се свесни за суптилните пораки што ги испраќаат до околината.

Можеби многу хипнотизери ќе ве убедат дека сте неодолива за спротивниот пол, но ваквите трикови функционираат само привремено. По некое време, на крајот повторно ќе паднете во вашите несигурности. За да имате трајно решение, треба да промените длабока потсвесна шема и тогаш да бидете природно сигурни – открива хипнотерапевт.

Тој објаснува дека слушањето позитивни пораки во опуштена атмосфера ќе навлезе во потсвеста 1.000 пати поефикасно отколку ако само ги кажете пред огледало.

По 30 до 90 дена, ќе го промените вашиот љубовен план. Хипнозата е веројатно најмоќната техника достапна за успешни врски. Прво мора да хипнотизирате за да верувате дека сте доволни за некого, а потоа ќе ги хипнотизирате сите што ќе ги сретнете заради таа идеја. Кога вашиот внатрешен ум навистина верува дека сте награда, луѓето околу вас ќе ве доживеат на тој начин – заклучува хипнотерапевтот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi