Кејт- ефектот работи и во карантин. Фустанот кој го носела веднаш е распродаден!

29 април, 2020
kejt

За Кејт- ефектот досега се пишувало многу. Парчињата облека кои таа ги носи веднаш се продаваат, па така се случило и сега, кога пред некој ден облекла фустан во кој се појавила на Инстаграм.

Фустанот е распродаден веднаш.

Се работи за фустан од лондонскиот бренд Ghost чија цена е 90 фунти, а истиот е веднаш распродаден на веб страницата. Кејт одбрала син модел со миди должина, а овој фустан е идеален за пролетните денови.

Исто така, доколку не носите тренерки за дома, а сакате малку поформални комбинации, вакви лелеави фустани се совршен избор, па можеме да кажеме дека војвотката уште еднаш се покажала како совршена стилска инспирација, дури и во аутфит “за по дома