Кој хороскопски знак чисти, кој пие, а кој полудува кога му е здодевно…

11 април, 2020
horoskop

Водолиите, започнуваат ново хоби, Вага реди плакари, Близнаци и Лавови висат на социјалните мрежи, Девици и Јарец знаат дека спасението е во работа, а Биковите и Рибите уживаат …

Бикот троши пари и се занесува во задоволството на самиот себе

Членовите на овој знак обожаваат да се релаксираат во омилените пижами, а доколку изедат и нешто вкусно, оваа е идеја е рај за нив. Не е дека не им е досадно, туку едноставно им треба помалку стимули и акција. Ако жолтите минути ги фатат, кризата ќе биде надмината преку купување преку интернет и чаша добро вино.

За Близнаците единствениот лек е дружење

Високо комуникативните членови на Зодијакот започнуваат да се досадуваат веднаш штом немаат друштво и нивните пријатели се лек за здодевност. Поради ова, тие се главни организатори на групни и видео разговори, контроверзии на социјалните мрежи и слично.

Ракот разгледува стари фотографии и се забавува со спомени

Тогаш сè станува меморија, а Раковите добро го знаат тоа. Престојувањето дома не е огромен проблем за нив. Но, откако ги прочитаа книгите, го гледаа филмот и ја завршија целата работа – тие би можеле да се забавуваат да прелистуваат низ старите фотографии.

Лавовите се домаќини на карантинската забава

Суперѕвездата на Зодијакот тешко се справува со здодевноста и останува дома. На нив најмногу им пречи чувството на непродуктивност и незабележливост, а на ова се спротивставуваат преку изразување преку социјалните мрежи. Секако, тие ја преземаат и титулата Кинг на најсмешните Instagram Stories, TikTok Challenges и слично.

За Девиците, досада нема

Досадата е за други луѓе, а не за членови на овој знак. Тие секогаш гледаат дека може да се направи нешто друго, да се исчисти, организира, да се започне. Сите тие се во состојба да смислат задача што ги прави да се чувствуваат добро и продуктивно. Кога се добро исцрпени, тие ќе одморат некое време – што ретко си го дозволуваат.

Вагата е оставена да се грижи и да се заработи

Обидете се со нови креми, масажи за целулит, програми за вежбање, обликување на веѓите, коса или брада, чистење на вашите гардеробери. Плус, нема да пропуштат да почнат со некоја добра серија.

Шкорпија ужива во секси игри

Ако имаат партнер, Скорпиите го доживуваат времето на здодевност и ограничување како сексуален предизвик и внесуваат многу валкани мисли во нивните секојдневни животи. Ако тие се сами, тоа не е проблем, тогаш ги регрутираат следниве жртви, флертуваат преку интернет, прават планови …

Стрелците го реновираат домот

Кога веќе се осудени на четири sида, членовите на овој знак ќе ја истуркаат здодевноста со воведување промени. Ќе ги преместат самите ормани на сосема различни позиции, ќе го променат изгледот на сликите, ќе ја редекорираат кујната, оставата, чајната кујна, конечно, ќе ја исчистат бараката и слично. Кога ќе променат сé што можат, тие самите тураат чаша од омилениот пијалок и планираат за идни авантури или патувања кога ќе помине сето тоа.

Работата на Јарец помага

Иако им е дозволено да се одморат некое време, не е добро за Јареците да се откажат од своите обврски, бидејќи тие нема да знаат што да прават со себе и ќе бидат вознемирени. Како и Девиците, тие треба да се чувствуваат продуктивно, така што освен домашните работи, тие ќе прават и деловни активности, дури и кога никој од нив не го бара тоа.

Водолија започнува ново хоби

Полето на технологијата е нивно игралиште, а видео игрите или што било поврзано со тоа е добредојдено во време на здодевност. Не е невообичаено Водолија да започне ново хоби, но факт е дека тие ќе бидат опсесивни со што и да прават.

Рибата е поим за имагинација сама по себе

Целиот нивен живот е филм, и благодарение на нивниот планетарен владетел Нептун, сите уметнички и филмски работи ги инспирираат. Ова значи дека ако се погодени од здодевност, тие точно знаат што можат да сторат за да помогнат.