Кралскиот трик на Кејт Мидлтон за да ги скриете прерамките на градникот

13 мај, 2020
782409185e27eb5cd1fa
  • никако не е дозволиво за членовите на кралското семејство да им се гледа градникот или прерамката
  • војвоткака Кејт Мидлтон никогаш не би си дозволила ваква грешка
  • како да излегаат пристојно и кој е трикот на Кејт ќе ни доловат модните експерти задолжени во кралскиот двор

Се разбира дека ниедна припадничка на кралското семејство не смее да си дозволи долниот веш да и се гледа под облеката. Всушност не е пријтно кога и на нас, обичните смртници, ни се гледа.Сепак со сите тие чипкани и свилени блузи и свечени фустани на кутрата војвотка од Кембриџ не и е така лесно.

Но Кејт ниту еднаш нема згрешено, ни кога е во прашање облеката а нит со нешто друго воопшто (малку подобро ја припремиле за дворскиот живот за разлика од непослушната Меган која дурии планира да се и се врати на глумата, а можеше да глуми кралска принцеза!).

Експертката за кралски бонтон односно етика, Мика Маер вели дека не е допустливо да се гледаат прерамките на градникот (се сеќавате, градник беше она што го носевте под маиците пред вирусов и пред да се воведе карантин). Мика своето знаење го добила во Лондон од страна на поранешен член на кралскиот двор, на својот Instagram профил открива како Кејт го решила проблемот со градникот, а тоа може да го видите и вие на фотографијата.

Мика на Instagram ја споделила тајната од сликата која е направена во 2019 година за време на трките во Аскот. Накратко Кејт во повеќето случаи не носи градник бидејќи носи корсет, односно градник без прерамки. Во меѓувреме за The Sun експертката изјавила: „Долниот веш се смета за интимна облека, а кралското семејство не смее да си дозволи тоа да се гледа во јавност. Поради тоа постојат неколку начини да се скријат прерамките од градникот. Една од опциите е градникот да биде сошиен со фустанот. Друга опција е градник без прерамки но со ракави, кој може да се купи во сите тонови според бојата на кожата, така што нема да се глледа низ облеката.

Еден од брендовите кои Кејт Мидлтон ги носи е на John Lewis. Но добро е да се знае дека наскоро ќе може да носи „нормална“ облека.