10 начини да го активирате “Законот на привлечност” и да ја привлечете сродната душа во вашиот живот!

28 мај, 2020
zakon

Сите остварени луѓе се согласуваат за една работа: Нема ограничувања, само оние кои поставуваме во себе – во нашите глави! Нема ништо што е недостижно на овој свет, само прашање е на кој начин размислувате? Пронаоѓањето на љубовта на животот  не е лесна „задача“.Законот за привлечност нè учи дека „како зрачиме,така привлекуваме“ во нашите животи и за да привлечеме позитивни резултати треба да се фокусираме на позитивните мисли.Ако се обидувате да сфатите како да ја привлечете сродната душа во вашиот живот, обидете се ,разберете ги и следете ги овие 10 чекори (правила) за тоа да се случи.

1.Расчистете со себеси што сакате

Секој неуспешен однос нè учи за тоа што ние сакаме од нашиот идеален партнер. Проблемот е во тоа што повеќето луѓе тука се фокусираат на негативното наместо на позитивното. На пример, ако кажете дека не сакате партнер кој ја става работата пред врската, вие се фокусирате на лицето што го прави токму тоа. Вашите желби ги пренесувате со вашата енергија. Меѓутоа, ако знаете што НЕ сакате, тогаш сигурно знаете што сакате. Затоа, променете го текот на вашите мисли  во „Сакам личност која ќе ме сака безусловно и која ќе ме стави на прво место“. Како знаете дека вашата афирмација е позитивна? Тоа го знаете со чувство – ако она што го мислите предизвикува убави чувства во вас, тогаш мислата е на место.

2.Сонувајте за љубовта што ја посакувате

Ако сте подготвени за љубов, една од најдобрите работи што можете да направите е да се изгубите во сонот за идеален партнер. Додека го замислувате вашиот идеален партнер, универзумот ги добива овие слики како показатели за тоа што сакате да го создадете во вашиот живот.Откако ќе ја имате таа идеална слика во главата, повторувајте ја одново и одново, се додека еден ден не го пронајдете и оживеете она што го сакате. Силата на вашата фантазија е незапирлива и може да го трансформира вашиот љубовен живот.

3.Првин заљубете се во себе

Не можете да очекувате некој друг да се заљуби во вас, ако вие не сте заљубени во себе. Кога се судиме или критикуваме, ние испраќаме енергија што ги отфрла другите. Самокритиката е негативна енергија што ќе ги одбие потенцијалните партнери. Од друга страна, сакањето на себеси е привлечно и привлекува потенцијалните партнери. Колку повеќе се фокусирате на она што го сакате во себе, толку повеќе ќе привлекувате љубов. И другите ќе почнат да се заљубуваат во вас, едноставно затоа што е супер да се биде околу луѓе кои се сакаат себеси.

4. Избегнувајте ја љубомората

Природно е да се чувствуваме љубоморни кога ќе видиме дека некој доживува нешто што ние сакаме, но го нема. Сепак, jљбомората всушност ќе  ја спречи љубовта да дојде во вашиот живот. Љубомората е негативна емоција и ќе го одвлече вниманието од она што го сакате. Затоа наместо да бидете љубоморни, славете ја љубовта што ја гледате и благословете ги сите љубовни врски на кои сте сведоци. На овој начин му кажувате на универзумот да ви донесе дел од тоа.

5.Откажувањето не е опција

Причината зошто не работи Законот за привлекување е тоа што луѓето се откажуваат пред да се исполни нивната желба. Тоа е како да нарачувате вечера и да излезете пред да пристигне нарачката. Вашата нарачка е на пат, но ако одлучите да заминете пред да пристигне, ќе ја промашите. Кога станува збор за љубовта, луѓето се разочарани кога нивните датуми не се исполнети и кога не гледаат знаци дека вистинската љубов доаѓа. Од разочарување или страв од разочарување, тие се откажуваат и на тој начин никогаш не дознаваат што пропуштиле. Клучно е дека кога ви е јасно дека сакате нешто конкретно, мора да се посветите на тоа онолку долго колку што е потребно да се манифестира во вашиот живот.

6.Избегнувајте двоумење

Живееме во универзум каде е можно да се исполнат сите ваши соништа и желби. Една од најголемите пречки во манифестирањето на она што го сакаме е сомнеж. Сакаме нешто, но се сомневаме дека е можно. Знаењето е позитивна енергија и ја отвора вратата за привлечност. Сомнежот, двоумењето ја стимулира негативната енергија и ја затвора таа иста врата.Кога се усогласувате со привлекувањето на вашиот совршен партнер, знаете  дека тој / таа е на пат да дојде во вашиот живот.

7.Уживајте во сегашниот момент

Не чекајте да ви се случи љубовта за да почнете да живеете. Вие привлекувате тоа што сте: ако сте некој кој сака се излежува на каучот, ќе привлечете некој таков. Ако сакате партнер кој е активен, скија, сака да чита, подобро е  вие самите да започнете да трчате , да тренирате искачување и да  се дружите повеќе. Не чекајте да пристигне тој / таа за да почнете да го живеете својот најдобар живот.

8.Станете она што би сакале да бидете во иднина

За да привлечете некого кој е компатибилен со сè што сакате, станете вие таа самата личност која сакате да бидете во иднината. Вака функционира: помислете на себе сега и помислете на себе си во вашата совршена врска. Колку се различни овие две лица?Во што? Можеби вашиот одговор е: „Станувам поопуштен,посамоуверен, сакан и љубезен“. Не чекајте да се случи врската да станете она што сакате да бидете. Ова вклучува подготвување простор за вашиот партнер од соништата: исчистете го плакарот, направете некои промени во животот.

9.Разгледајте ги вашите верувања

Ослободете се од сите верувања кои не поддржуваат привлекување, воспоставување и одржување на вашата совршена врска („Јас не сум доволно привлечен/на.“ „Не заработувам доволно пари.“). Универзумот има начин вашите верувања да бидат вистински, така што ако верувањето не го поддржува она што навистина го сакате, време е да го отфрлите тоа и да ги развивате верувања што го прават тоа. Универзумот реагира на вашите чувства за себе,ако се чувствувате дека не сте доволни или дека не заслужувате, тоа ќе се одрази и во вашата реалност.

10.Немој да се мачите да сфатите како тоа што го сакате ќе пронајде пат да се исполни

Ваша задача е јасно и позитивно да дефинирате што сакате најмногу и да ја почитувате вашата желба на сите начини опишани погоре. Вашата работа не е „како“. Сè е можно, и тоа на начини што може да ви изгледаат нереално на прв поглед.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi