3 хороскопски знаци кои нема да имаат среќа во љубовта ова лето, а еве зошто

21 јули, 2020
horoskop 3

Иако звучи прекрасно да имате некој што го сакате ова лето и кој ќе ги направи вашите ноќи уште потопли, излегувањето со некого за време на пандемија може да изгледа многу покомплицирано отколку во претходните вообичаени околности.

Постојат дури три хороскопски знаци за кои е многу веројатно дека ќе бидат сами ова лето, па можеби е подобро тие да се фокусираат кон себе.

Бик

Со Уран во вашиот знак, вие сте во процес на повеќекратни промени. Оваа планета го нарушува вашиот живот. Оваа транзиција може да се покаже како непријатна, но исто така ќе донесе и нова перспектива. Уран фаворизира осамен пристап и во наредните месеци ќе ви треба повеќе време за независни моменти од вообичаеното. Подобро е да се фокусирате на себеси отколку да се занимавате со другите на емотивно ниво.

Јарец

По враќањето на Сатурн, планетата на одговорност и ограничувања, ќе има период на воздржаност во знакот на Јарец. Ова не е време за забави и нови познаници. Фокусирајте се на изнаоѓање стратегии и правење долгорочни деловни планови, а не на барање емоционално и физичко задоволство. Во текот на летото, можеби не звучи како многу забавно, но важно е да го сторите тоа, така што иднината ќе ви донесе убави моменти.

Риби

Плутон, кој е ваш владетел, е ретрограден и значи дека ќе има многу забуна околу љубовта. Подобро е да го искористите овој период на ретроградна орбита за да ги разгледате целите во однос на вашите врски и граници, наместо да трошите време и енергија на романтични приказни кои не се целосно јасни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi