6 големи НЕ: Златните правила на сексот за една вечер

19 јуни, 2020
ффф

Сакате секс за една вечер? Треба да се соочите со последиците, но исто така да следите некои основни правила.

Еднодневната авантура може да биде возбудлива, можеби незаборавна, но имајте на ум дека не е лек за осаменост и гаранција за нова љубов.

Седум златни правила на секс за една ноќ:

Не барајте авантури на позната територија

Ако станува збор за корпоративна забава или забава каде сите пријатели се познаваат, тогаш најдобро е да си одите дома сами. Дури и да видите убав човек за прв пат, шансата дека тој е познат на сите други е преголема за да пронајдете партнер за една ноќ покрај педесетте меѓусебни пријатели.

Изгответе план за повлекување

Веднаш предупредете дека имате важен состанок наутро или мора да станете рано заради важни и итни обврски. Ако работите се развиваат во непланирана позитивна насока и двајцата сакате да ја поминете ноќта заедно, ќе кажете дека состанокот е откажан…

Не остануватеј до утрото

Сексот со речиси непозната личност не е причина да спиете во ист кревет со странец. Поумно е да се повлечете елегантно веднаш по водењето љубов – имате важна средба утре (на пример). Особено наутро, кога исчезнува влијанието на пијалоците, можеби не се чувствувате најудобно во таа ситуација. Одржувањето на самодовербата е полесно ако овој момент го доживеете со себе.

Не се залажувајте

Еднодневните штандови не се љубов, не се лична среќа и не се лек за осаменост. Одете кај психолог со овие симптоми, а во кревет, со едвај позната личност, фокусот е на физичкото, а не на менталното искуство. Бидете подготвени дека тие ќе ве замолат да заминете, а дури нема да ве одведат до вратата. Пронајдете сила во себе да не го барате профилот на вашата „бевме заедно синоќа“ непланирана љубов на социјалните мрежи следниот ден. Сето ова не мора, но може да се случи.

Не оставајте траги на местото на злосторството

Едно ноќните трибини честопати се претвораат во долга романса. Времето ќе каже дали тоа ќе ви се случи. Во меѓувреме – не оставајте ништо на местото на настанот. Особено долна облека и интимни работи: возбудливо е само во филмовите.

Запомнете ги правилата за безбедност

Прво, вашата безбедност е огромна. Вие не ја познавате оваа личност и што тој има намера да направи. Се надеваме на најдоброто. Кажете му на вашиот пријател со кого одите и на која адреса. Второ, не заборавајте за контрацепција, односно заштита од сексуално преносливи болести, што значи: кондом!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi