Ако на овие две прашања одгворивте: Не – време е да раскинете со него!

3 јули, 2020
јдксндксјдн

Не е лесно да бидете искрени со себе, особено ако сте биле во врска многу години во кои сте „инвестирале“, но мора да се запрашате: „Дали тој навистина е вистинскиот?

Секој има свој метод, а едно од покорисните е да си поставите само ДВЕ прашања:

  1. Ако не сте биле заедно толку долго, дали сепак би се држеле за таа врска? Многу луѓе остануваат во врска затоа што се чувствуваат како многу да инвестирале во врската, така што тие едноставно не сакаат да го „фрлат во вода“ потрошеното време.

Парадоксално, ова е претежно случај со несреќни односи со многу кризи. Потоа, тие го мислат следново: „Поминавме толку многу заедно, не можеме сега едноставно да се разделиме“.

  1. Ако се разбудивте утрово и не бевте во врска, дали би се согласиле на врска со партнерот?

Ова прашање ќе ви помогне лесно да откриете дали сè уште сте со партнерот затоа што се плашите дека ќе го повредите ако раскинете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi