Дали сте за заљубени во Водолија? Овие 5 работи треба да ги знаете

30 мај, 2020
12439396875ecfd8b6cd62b617284122_w640
Конечно пронајдовте човек за кој сметате дека е „вистинскиот“ и сè изгледа идеално. Меѓутоа, кога станува збор за Водолија, шансите се добри дека има некои работи што тешко ќе се забележат на прв поглед.

 1. Ним им е тешко да ги искажат своите чувства
  Иако е сочувствителен и грижлив, разговорите не се негова силна страна. Поради ова, понекогаш може да изгледа дека „се оддалечува“ од вас. Сепак, тоа не е случај. Водолијата многу се грижи за вас, вашите чувства и вашата врска. Тие едноставно не го изразуваат тоа на директен начин.
 2. Сè што ќе им кажете земаат „на срце“
  Ако сте лути на Водолија, внимавајте на работите што ги кажувате. Тие лесно се навредуваат дури и кога ќе кажете нешто добронамерно. Ако сте лути што не ве повикал и кажете „никогаш повеќе не ме барај“, немојте да се изненадите ако тоа навистина се случи.
 3. Тие се многу сигурни
  Кога тој не е во романтична врска, ќе биде подготвен да излезе со пријателите 24/7. Меѓутоа, ако смета дека навистина сте се поврзале на подлабоко ниво, тој е подготвен да биде со вас секогаш кога ви треба и можете да бидете сигурни дека тој нема да ве изневери.
 4. Тој нема да ти каже кога не му се допаѓа каде оди врската
  Ако се чини дека нешто не е на место во врската, а тој едноставно е повлечен, веројатно е време да размислите дали има смисла да се биде заедно. Зошто тој не кажува што му пречи? Во нивна природа е да се избегнат непријатни ситуации, па само дајте му малку простор.
 5. На нив често им треба време да се посветат на себе
  Исто како што сакаат да се забавуваат со пријателите кога не се во врска, Водолиите сакаат и некое време да посветат сами на себе и да размислуваат за своите чувства. Најважно е да не се навредувате од ова – сигурно и вие сакате од време на време да бидете сами.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi