Експертите откриваат: Кога е време да размислите за прекинување на врската

21 јули, 2020
дгдфгф

Австралискиот експерт за секс и врски, Надија Бокоди, истакна дека сексот за време на менструацијата може да помогне во ублажување на грчевите кај жените – и ги повика жените да „избегаат“ доколку нивните партнери имаат проблеми со тоа. Опишувајќи го разговорот што го воделa со една пријателка, Надија се сетила: „Ми се допаѓа сексот за време на менструацијата. Сепак, мојот дечко не го сака тоа . Тој рече дека тоа не го возбудува “. Загрижена за признанието на нејзината пријателка, Надија тогаш ги напиша овие зборови : „моето момче не сака да ме допира додека имам менструација“ и се исплаши од 11,8 милиони резултати што ги нашла.

Иако Надија вели дека никогаш не треба да вршите притисок врз партнерот да стори нешто што ја прави ситуацијата непријатна, таа сепак тврди дека аверзијата кон сексот, па дури и за време на менструацијата треба да биде знак за прекин. Таа додаде: „Ако вашиот партнер одбива да има секс со вас затоа што вашето тело физички го одбива за време на менструацијата, веројатно не треба да останете во контакт со него“. Надија додаде: „Во реалноста, менструацијата е еден од најневеројатните процеси на телото на жената. Секој маж кој не ужива во телото на својата партнерка и во тие денови, а потоа одбива да има секс заради тоа не е вистинскиот. “

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi