Експертите советуваат – жени, еве како вашиот оргазам да трае повеќе од 20 секунди!

3 август, 2020
ljubov i seks

„Ако жената е сексуално задоволна, таа се чувствува фантастично затоа што прави нешто добро за себе, а во исто време може да им го пренесе доброто расположение на другите“, рече д-р Андреа Пенингтон.

„И покрај фактот дека повеќекратниот оргазам има многу предности, лошото е тоа што на секои три машки оргазми има еден женски оргазам. Тоа треба да се промени“, додаде таа.

Големиот оргазам би можел да се состои од 10 до 15 мали делови во кои телото ослободува напнатост, а малиот оргазам од 3 до 5. За време на оргазмот, снабдувањето со крв во гениталиите се зголемува, а вашиот мозок целосно се фокусира на сетилата. Во тие моменти ја губиме свеста за звуците и мирисите што не опкружуваат.

Експертите, според тоа, решија да споделат неколку совети со кои можете да го направите вашиот оргазам уште подолг.

1. Техника “кулминација”

Се работи за постигнување на кулминација и потоа нагло повлекување. Кај 65% од анкетираните жени, оние кои го направиле овој трик два или три пати , имале посилни оргазми.

2. Паузирајте

Кога ќе почувствувате дека кулминацијата се приближува, тргнете се од партнерот. Ова ќе ви овозможи дополнителна минута или две да се „одморите“, а потоа можете да продолжите таму каде што сте застанале.

3. Дистракција

Помислете на нешто што ќе ви го одвлече вниманието додека се приближувате кон врвот. Ова може да биде, на пример, тапкање на внатрешната страна на бутот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris