Како да ја запрете и вашата и неговата ЉУБОМОРА?

17 ноември, 2020
љуб

РАЗГОВАРАЈТЕ
Ако сте се чувствувале љубоморни (од која било причина, без разлика дали сте вие ​​или тој), многу е важно да разговарате со вашиот партнер за тоа, пишува Cosmopolitan.hr. Запрашајте се зошто се појавила љубомора? Можеби има нешто што некој од вас го чувствува и пречи, па дури и не е свесно за тоа. Зборувајте за тоа и најдете компромис. Но, пред тоа

БРОЕЊЕ ДО 10
Ако сте љубоморен тип и се наоѓате во ситуација кога љубомората може да предизвика лутина, длабоко вдишете и броете до десет. Колку и да ви изгледа смешно, оваа форма на медитација ја намалува вознемиреноста и може многу брзо да ве смири многу брзо.

РАБОТА НА БЕЗБЕДНОСТ
Љубомората најчесто е предизвикана од несигурност. Запрашајте се зошто се чувствувате несигурни и загрозени? Дали мислите дека можеби не сте достојни за нечија љубов? Мислите дека не сте доволно добри и убави за него? Дали се споредувате со други жени? Размислете внимателно зошто се чувствувате несигурни и љубоморни. Вашиот партнер треба да го стори истото ако е љубоморен. И потоа вратете се на првиот совет.

ЗАСТАНЕТЕ НА ТОПКАТА
Кога сме љубоморни, честопати имаме тенденција да донесуваме заклучоци и да ги преувеличуваме работите (и подоцна да жалиме за тоа). Не ти одговори на мобилниот телефон? Заборави да ви се јави во договореното време? За многумина, во такви случаи, најлошиот можен филм ни се врти во главата, и често филмот се расипува. Сепак, наместо експресна црна боја – ако батеријата на неговиот мобилен телефон е слаба, тоа не значи дека тој е во кревет со колешка од сметководство – попрво треба да застанете на топката, да се смирите и да размислите. Длабоко вдишете и броете до десет.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi