Коков палец, таков маж: Неговите раце откриваат каков е во кревет, а малите прсти се клучни!

6 јули, 2020
prsti

Рацете на мажот укажуваат на неговиот карактер и однесување во љубовта

Хироманите предупредуваат дека во комбинација со палецот е доста важно да се обрне внимание и на малиот прст, венериниот брег, но и на глемината и обликот на дланката во однос на остатокот на телото.

Така, на пример многу големи дланки значи дека личноста многу размислува и тешко преминува од зборовите на делата, што и во сексуална смисла значи дека ќе се изначекате за сексуална акција.

Додека палецот зборува за особините на карактерот кој можат да влијаат на ставот и сексуалната претстава на личноста, малиот прст зборува за квалитетот на сексуалната енергија или за нејзиното пореметување, додека венерниот брег – перничето кое се наоѓа под палецот- општо зборува за природата на личноста која се одредува и во сексуална смисла.

Венерин брег

Нагласениот и меснат Венерин брег зборува за личноста која е активна, енергична, романтична и сензуална и со кои веројатно во сексот ќе ви биде повеќе од удобно. Но ако Венериниот брег е пренагласен, тоа би била личност се голем сексуален апетит, може и зависна од сексуална возбуденост.

од друга страна ако перничето под палецот е мало, слабо нагласен или рамен, во сексуална смисла можеби имате работа со здодевна личност.

Палец

Во хироманијата е запишано дека во читање на сексуалните карактеристики треба да се погледне должината на прстите, посебно палецот, бидејќи тој се смета за најмоќен прст кој ги “контролира” сите останати. На крај, се работин за прст кој припаѓа на планетата Венера.

Ако се работи за маж или жена кои имаат голем палец, имате среќа: Најверојатно има висока сексуална енергија и може да бидат доминантни во креветот.

Некогаш е ни чудо кога бабите често ни кажувале: каков палец таков маж.

Малиот партнер не треба да биде причина за да го избегнувате партнерот, но имајте на ум дека може да има проблем да разговара за своите сексуални проблеми, што значи дека тешко ќе се вклопите.

Показалец

Показалецот е под влијание на Јупитер. Доколку е долг, станува збор за амбициозен карактер кој во креветот ќе се труди да ве задоволи, но сака и тој да биде задоволен.

Тоа се личности кои највеќе возбудување чувствуваат за време на освојувањето, што значи дека треба да ги држите на “тивок оган” и да им дадете прилика да се трудат окулу вас. Тоа не смее да биде “вонемираување”, туку чувство дека сте неовојливи и дека секогаш останува еден дел од вас за кој ќе мора да се бори.

Среден прст

Кога ќе ги испружите дланките и прстите, обрнете внимание на тоа како стои средниот прст: доколку е доближен до показалецот, тоа е знак дека случајноста и радоста ќе биде природно . Во негово друштво ќе се чувствувате пријатно.

доколку е поблиску до “до малиот” прст, тоа се друштвени луѓе , но им треба и простор, па возможно е во некои клучни ситуации да се чувствувате осамено. Незгода е, на пример, што може тоа да се случи по сексот, едноставно партнерот да се изгуби, наместо да подолжи со размена на нежности.

Бидете внимателни со оние на кој средниот прст е многу навален кон “до малиот” прст, бидејќи се работи за луѓе кои би можеле да бидат склони на депресија, кој исто така може да има недостаток за воља за секс.

До малиот прст

Доколку “до малиот прст” ви е поголем од показалецот, се работи за луѓе кои имаат изразена емоционална сила, па за време на односот може да се соочите со силни страсти и емоции со кој партнерот ви пристапува.

но доколку показалецот е помал од “до малиот прст”, се работи за личност со недостаток на самодоверба, која окулу своите потези ќе биде сомнителна и секогаш ќе ја бара вашата потврда дека се што прави не е погрешно, што може да биде многу напорно.

Инаку, изразено долг “до малиот прст” може да биде и зна дека личноста е склона на коцкање, па можеби ќе влегува во ризични сексуални односи.

Мал прст

Малиот прст претставува комуникација, па е добро да биде долг, што значи дека човекот има добра способност за вербални и емоционални комуникации, што во сексуалниот однос е многу важно.

Рамниот мал прст се упатува на личноста која е помалку наивна и искрена,, па може да падне на шармери кои имаат една цел, да ги одведат во кревет. Додека малиот прст нагло е навален спрема малиот прст одржува итрсот. На кратко, тоа се шармери без покрив, оние кои во кревет можат и да ве разочараат.

Ако малиот прст многу се навалува кон до малиот прст, чувајте се, станува збор за изразени манипулации.

Но ако сте налетале на некој со рамен и долг мал прст кој е навален однадвор, односно одвоен е од до малиот прс, станува збор за личност за многу отворен ум, кој во сексот би можела да биде многу слободна. Значи, не постојат граници за она што ќе посакате да испробате

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi