Колку НАВИСТИНА трае кулминацијата кај жените, а колку кај мажите и 14 други „луди“ факти за сексот

1 август, 2020
slika4

Некои од овие информации сигурно ќе ве изненадат

Дури и кога мислите дека знаете сè за сексот, не сте во право.

Има толку многу интересни факти за сексуалниот однос, а вие веројатно не сте знаеле за многу од нив.

Голем број предрасуди и лаги ги придружуваат повеќето љубовни приказни, а ние ви претставуваме 15 интересни факти за сексот што ќе ве насмеат, а можеби дури и малку да ве загрижат.

Кивањето и оргазмот се единствените две физиолошки реакции што не можат да се запрат.

Според истражувањата, 47 проценти од жените поседуваат вибратор.

Само 1 процент од дамите можат да доживеат оргазам со стимулација на брадавиците.

Без оглед на ловечките приказни, само 15 проценти од мажите имаат полов орган подолг од 17,78 сантиметри.

Вагината се зголемува за 200 проценти за време на сексуалната возбуда.

Разменуваме помеѓу 10 милиони и 1 милијарда бактерии во еден бакнеж.

Во просек, машкиот врв трае 6 секунди, а женскиот 20 секунди.

Дури 34 проценти од мажите лажеле барем еднаш за да имаат секс со жена.

15 проценти од луѓето имале секс на работа.

Најчеста причина за скршен пенис е премногу агресивна мастурбација.

Околу 2 проценти од луѓето имале секс во авион.

На мажите им е потешко да ја излажат својата партнерка ако таа сексуално гипривлекува.  

Околу 33 проценти од мажите имаат проблеми со предвремена ејакулација.

22% од жените имале секс од сочувство барем еднаш.

Жените вопросек имаат 4 а мажите 7 сексуални партнери.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi