Колку време е потребно за да го преболите бившиот?

25 јули, 2020
heartbreake

Закрепнувањето од нарушена врска е особено тешко кога сте затворени помеѓу четири ѕида.

Добрата вест е дека, како што вели поговорката, времето ги лекува сите рани, иако резултатите од новите истражувања на оваа тема можеби нема да ве утешат.

Студијата објавена во стручното списание „Journal of Positive Psychology“, во кое учествувале 155 млади возрасни лица, откриле дека закрепнувањето од раскинување на врска во просек трае три месеци, односно 11 недели.

Дури 71% од анкетираните изјавиле дека по толку време, тие можеле да ги идентификуваат позитивните страни на прекинот на врската и да продолжат понатаму со нивните животи.

Сепак, важно е да запомните дека се зборува за просек и можно е да ви треба помалку или повеќе време.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi