Конечно докажано: Во овие години, жените најмногу уживаат во интимните односи!

30 ноември, 2020
people-25898181920-830x0


Кога ќе го прифати она што природата и го дала и ги научи сите недостатоци и доблести на нејзиното битие, тогаш жената станува поотворена и посмела.


Сексот има свои развојни фази за време на формирањето на личноста, затоа не уживаме во истиот начин на 20 како на 40 години.

Бидејќи постојат разлики меѓу половите, така и овие разлики се присутни во самата врска со интимниот чин.

Имено, некои истражувања покажаа дека, иако мислевме дека жените се најактивни за време на студиите, во раните триесетти години, се покажа дека тоа не е точно.

Големо истражување на „Природни циклуси“, во кое учествувале 2.600 жени, покажало дека жените, како што созреваат, стануваат поактивни, а оргазмите се поинтензивни. Така, се покажа дека 80% од жените имаат најдобар секс само по 36-та година од животот.

Кога ќе созрее и го прифати она што и го дала природата, таа ги запознава сите недостатоци и доблести на нејзиното битие, па затоа станува поотворена и посмела, а тоа се основните елементи што прават добар секс.

Истражувањата исто така покажаа дека жените над 36 години во просек имаат повеќе сексуални односи отколку оние околу 25 години.

Заклучок: Жената се чувствува секси само во позрелите години бидејќи тогаш има интензивни оргазми и најмногу ужива во тоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi