Мажот САКА неговата жена да има ОДНОСИ со други мажи, иако тој никогаш не ја изневерил!

14 јули, 2020
Annotation 2020-07-14 163222

Тврди дека воопшто не би бил вознемирен, затоа што таа заслужува да биде задоволена

Дефинитивно не постојат многу моногамни врски во кои за добра идеја се мисли на тоа да едниот партнер го изневерува другиот.

Но, еден оженет маж признал дека веќе подолго време сака неговата жена да го изневери!

Тој тврди дека воопшто нема да се вознемири ако жената му признае дека спие со некој друг, туку единствено му е важно да останат заедно.

Имено, 39 годишниот маж на друштвената мрежа Reddit напишал статус во кој објаснува како мисли дека тој неговата жена ја ограничува во животот и дека она заслужува многу повеќе од тоа што тој може да и го пружи, пренесувa Mirror.

Мажот признал дека има многу слаба сексуална желба и иницира секс само неколку пати годишно.

Исто така , додава и дека е единствена личност со која неговата жена имала сексуални односи, а гледа дека таа би сакала повеќе пати да биде задоволена во кревет.

“Јас само неколку пати годишно иницирам секс, додека таа секако почесто ја предлага оваа активност, а јас се трудам да и удоволам, но често и на сила. Таа сака и заслужува повеќе. Ваков сум од тинејџерските денови, бидејќи никогаш не сум имал голема потреба за секс. Ја обожавам својата жена и нам во бракот не ни недостасуваат емоции и духовни страсти. Тоа што е проблем е сексуалното возбудување”, признава овој маж.

Додава дека иако неговата жена никогаш експлицитно не побарала нешто такво, тој разбира дека тоа и е неопходно и не сака повеќе да ја ограничува, па затоа им се обрати на луѓето за совет.

“Да се биде комплетно зањубен во некого значи и да ја правите таа личност максимално среќна и исполнета. Што се однесува до секост, јас тука не можам доволно да ја задоволам. Ја сакам мојата жена и таа ме сака мене. Сакам да биде потполно среќна и задоволна, па макар и да има секс со други мажи – се додека секогаш се враќа кај мене”, вели овој човек

Луѓето на Reddit го советуваа да направи отворен разговор со жена му, како и да ја разгледаат опцијата за заедничка консултација со сексуален терапевт.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi