Најголемата ТАБУ ТЕМА: Еве колку жени, а колку мажи имаат вакви односи!

17 ноември, 2020
Seks-par3

Веројатно најголема табу тема е аналниот секс!

Повеќето мажи фантазираат за него, а од друга страна, никој не знае колку луѓе навистина имаат ваков тип на секс.

Непријатност, страв, болка, срам… се само некои од зборовите кои често се поврзуваат со концептот на анален секс.
Од друга страна, како и сè што е „забрането“, станува примамливо, а за тоа особено придонесоа порно филмовите во кои сцените на аналниот секс станаа сосема нормална работа.

Кога станува збор за водење љубов, сè е индивидуално, а како што потенцираат експертите, не постои „нормално“, туку само она што на двајцата партнери им одговара.
Затоа е интересно да се погледнат резултатите од истражувањето во кое учествувале 2.000 мажи и жени.

Околу 37 проценти од дамите признале дека имале анален секс барем еднаш во животот, а 25 проценти изјавиле дека го практикуваат редовно, односно неколку пати месечно.
Што се однесува до мажите, на 80 проценти ова е една од најголемите желби во кревет, а 43 проценти од испитаниците изјавиле дека пробале анален секс.

Друго истражување, во кое учествувале 10.443 сексуално активни жени, покажало дека аналниот секс најчесто ќе се јавува кај жени во дваесеттите години.
Исто така, жените во брак или долгорочна врска се повеќе заинтересирани за овој вид секс отколку оние кои моментално се „сингл“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi