Не можете ни да ја претпоставите причината зошто мажите изневеруваат: Проверете дали сте во оваа група на жени

7 декември, 2020
shutterstock228055399-830x0

Истражувањето спроведено од администраторите на „Незаконски средби“, најпознатата веб-страница за венчавки во Велика Британија, ја покажа вистинската причина зошто мажите изневеруваат – и сè се сведува на прошка. Кога станува збор за измами, се чини дека жените им простуваат на своите партнери за афери многу брзо. Едно ново истражување на „Незаконски средби“ открива дека жените имаат поголема веројатност да простат лошо однесување отколку мажите, а 60 проценти ја оправдуваат својата втора половина пред другите. Во меѓувреме, само 38 проценти од мажите би го сториле истото.


Истражувањето спроведено на 1.200 луѓе покажало дека повеќе од половина од анкетираните жени веруваат дека можат да го „сменат“ својот партнер и да ги убедат да не лажат повеќе, додека само 20 проценти од мажите го рекле истото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi